Önemli Simalar

admin ~ 22 Mart 2012 ~

 

                                                                                             

 

 

 

Posof küçük bir ilçe olmasına rağmen dünyanın değişik bölgelerinde ve ülkemizin en önemli mevkilerine yükselerek görev yapan yüzlerce insan yetiştirmiş. Posoflu olup önemli mevkilere yükselmiş birçok kişin isimleri burada yer almadığının farkındayız. Olmayanların isimlerinin bu siteye  eklenmesine destek olacağınıza inancımız tamdır. Burada isimleri olmayanlar alınmasınlar. Bilmediğimiz veya da dalgınlığımızdan kaynaklanan bir aksamadan dolayı  eklememiştir. Lütfen olmayan isimleri bizimle palyaşırsanız memnun oluruz.

Bu sayfanın oluşmasında emeği geçen Gazeteci Kaan Gündoğdu’ya sonsuz teşekkürler.

 

SİYASETÇİ HEMŞEHRİLERİMİZ

Prof. Dr. İsmail Nihat ERİM: TC. Eski Başbakanı/CHP (Erim Köyü)

Ahmet ACAR: Denizli Eski Belediye Başkanı (Posof-Merkez)

Nevzat PAKDİL: TBMM Başkanvekili – Kahramanmaraş Milletvekili (Çakırkoç Köyü)

Cahit Ulgar: Posof Belediye Başkanı (Kopuzlu Köyü)

Şükrü BOZYİĞİT: Eski Posof Belediye Başkanı/CHP (Posof-Merkez)

Tülay KAYNARCA: İstanbul 3.Bölge Milletvekili (Aşkzülali Köyü)

Şemseddin ATAMAN: CHP Kars Eski Milletvekili (Kalkankaya Köyü)

Yavuz ACAR: AP Eski Amasya Milletvekili (Posof-Merkez)

Kenan ALTUN: AKP Eski Ardahan Milletvekili (Kalkankaya Köyü)

İrfan TOPÇU: MHP Genel Başkan Danışmanı (Yeniköy)

Bülent ERGEZER: SHP Eski Merkez Yürütme Kurulu Üyesi (Eminbey Köyü)

Nusret Polat POSOFLU: DYP Merkez Karar Kurulu Üyesi (Armutveren Köyü)

Feramuz ÇAĞLAYAN: Ankara DYP Eski II.İl Başkanı (Al Köyü)

Yaşar MERT: Almanya BIG Partisi Baden Würtemberg Eyalet Sorumlusu (Günbatan Köyü)

Yaşar ALTUN: Almanya – Disburg Belediye Meclis Üyesi (Taşkıran Köyü)

Av.Ergün TOP: Belçika – Flaman Bölgesi Başbakanı Özel Uzman Başdanışmanı  (Çambeli Köyü)

Öztürk TAŞPINAR: Belçika Federal Eğitim Bakanı Danışmanı (Asmakonak Köyü)

Şener UĞURLU: Belçika – Anvers Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi

Yakup ALTUN: Fransa – L’Aigle Belediye Meclis Üyesi

Ertan IŞIK: Hollanda – Eindhoven Belediye Meclis Üyesi (Yaylaaltı Köyü)

Kenan BAYDAR: Hollanda – Tilburg Belediye Meclis Üyesi (Kurşunçavuş Köyü)

Rıdvan DÜNDAR: Ardahan SHP İl Başkan Yardımcısı (Al Köyü)

Yunus BAYDAR: Ardahan AKP İl Başkanı (Baykent köyü)

Bedrettin ÇAKICI: Ardahan İl Genel Meclisi Başkanı (Yeniköy)

Serap ATAMAN SEVÜK: Antalya CHP İl Kurultay Delegesi (Kalkankaya Köyü)

Yılmaz Serhat BALCI: AKP Bilecik İl Gençlik Kolları Sosyal İşler Birim Başkanı (Taşkıran Köyü)

Av.Refik YILMAZ: Bursa – Gemlik Belediye Başkanı (Gönülaçan Köyü)

Melih ZAHİR: Bursa – Gürsu Belediye Başkan Yardımcısı (Posof-Merkez)

İhsan BİLGİLİ: Bursa – Yıldırım MHP İl Genel Meclis Üyesi (Kayınlı Köyü)

Tevhittin AYAR: Bursa – İnegöl CHP İlçe Eğitim Sekreteri (Binbaşıeminbey Köyü)

Osman ÖZÜTÜRK: Bursa – İnegöl AKP İlçe Ekonomik İşler Başkanı (Süngülü Köyü)

Özgen KURŞUN: Bursa – İnegöl AKP İlçe Yaşlılar Koordinasyon Üyesi (Taşkıran Köyü)

Bülent YILDIZ: Bursa – Osmangazi AKP İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi (Kol Köyü)

İsmet YILDIRIM: Bursa – İnegöl AKP Kemalpaşa Mah.Tem.Yönetim Kur.Üyesi (Söğütlükaya Köyü)

Ayşe BALCI: Bursa – İnegöl Belediye Meclis Üyesi (Sarıdarı Köyü)

Özgür ÖZTÜRK: Bursa – İnegöl Belediye Meclis Üyesi (Taşkıran Köyü)

Erdal AKKAYA: Bursa – İnegöl Belediye Meclis Üyesi (Süngülü Köyü)

Nevzat KARATAŞ: CHP İstanbul İl Sendikalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı (Çayırçimen Köyü)

Recep DURGUN: İstanbul – Bağcılar CHP İl Genel Meclis Üyesi (Aşıkzülali Köyü)

Barbaros DOĞRUEL: İstanbul – Zeytinburnu CHP İlçe Saymanı (Al Köyü)

Erdinç GÜLER: İstanbul – Bağcılar DP İlçe Başkanı (Türkgözü Köyü)

Metin ÇELİK: İstanbul – Pendik DP İlçe Başkan Yardımcısı (Söğütlükaya Köyü)

Gürsoy ÖZDAMAR: İzmir – Konak CHP Belediye Meclis Üyesi (Asmakonak Köyü)

Kemal İrfan AKKUŞ: Kocaeli – Derince İl Genel Meclis Üyesi (Türkgözü Köyü)

Haydar YILDIRIM: Kocaeli – Körfez İl Genel Meclis Üyesi (Gümüşkavak Köyü)

Av.Ufuk EKİNCİ: Kocaeli – Gebze AKP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi (Armutveren Köyü)

Zekeriya YILDIRIM: Kocaeli – Körfez AKP Teşkilat İşleri İlçe Birim Başkanı

Muhammer EREN: Kocaeli – Körfez AKP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi (Armutveren Köyü)

Osman DOĞRUYOL:  Sakarya AKP İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi

Yaşar BALCI: Zonguldak – Karadeniz Ereğli CHP İlçe Başkanı (Yeniköy)

Turgay AYDIN: Zonguldak – Kdz.Ereğli AKP İlçe Gençlik Kolları Başkanı (Süngülü Köyü)

Mehmet ÇELİK: Zonguldak – Kilimli CHP Meclis Üyesi (Özbaşı Köyü)

 

*****************************

 BÜROKRAT HEMŞEHRİLERİMİZ

Necati BİLİCAN: Türkiye Eski Emniyet Genel Müdürü – Vali (Özbaşı Köyü)

Kemal İrfan AKKUŞ: Türkiye Eski İş ve İşçi Bulma Kurumu Genel Müdürü (Türkgözü Köyü)

Cengiz BULUT: Emekli Vali -  İçişleri Bakanlığı Emekli Mahalli İdareler Genel Müdürü (Alabalık Köyü)

Dr.Kasım TURGUT: TC. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişi (Söğütlükaya Köyü)

Nusret Polat POSOFLU: Türkiye Kara Ulaştırma Genel Müdür Yardımcısı (Armutveren Köyü)

Bekir ATMACA: Mersin – Akdeniz İlçe Kaymakamı (Yeniköy)

Yavuz SAYILIR: Türkiye Emekli Kristal Tuz Rafınerisi Sanayi ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü (Posof-Merkez)

Hayati BAŞARAN: KKTC – Lefkoşa Türkiye Büyükelçiliği Tarım Ataşesi (Yeniköy)

Niyettin AKYÜZ: İstanbul BAĞ-KUR İl Müdür Yardımcısı (Çamyazı Köyü)

Dr.Neşat ERKAN: Batı Akdeniz Ormanları Araştırma Müdürü (Binbaşıeminbey Köyü)

Metin SARIKAYA: Ardahan Devlet Hastanesi Müdürü (Asmakonak Köyü)

Yavuz COŞAR: İstanbul – Şile İSKİ Şube Müdürü (Posof-Merkez)

Orhan DEMİRCİ: Bursa – İznik Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı (Özbaşı Köyü)

Mehmet ÖZSOY: Ardahan İl Çevre ve Orman Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Şube Müdürü (Al Köyü)

Turgut ATALAY: Ardahan Tarım İl Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Şube Müdürü (Süngülü Köyü)

Aydın KARADAĞ: İstanbul – Edirnekapı İETT Garajı Şube Müdürü (Binbaşıeminbey Köyü)

Emsal AYDEMİR: Bilecik İl Defterdarlığı Milli Emlak Müdür Yardımcısı (Türkgözü Köyü)

Neriman ERBAHÇECİ: Ankara Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri ve Karar Daire Başkanı

Yaşar EKİCİ: Ankara Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmeleri Daire Başkanı (Posof-Merkez)

Selçuk ZEYREK: İzmir – Foça Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı (Yolağzı Köyü)

Salih ÇAĞLAYAN: Kaymakam – Emekli (Özbaşı Köyü)

Turgut ÖZDEMİR: Kaymakam – Emekli (Binbaşıeminbey Köyü)

Nizali DOĞRUEL: Kaymakam – Rahmetli Oldu (Baykent Köyü)

Nazmi KOÇAK: Bursa – Yıldırım İlçe Zabıta Müdürü (Yeniköy)

Zeki GÜNGÖR: Ceza Evleri ve Tutuk Evleri Eski Genel Müdürü (Aşıkzülali Köyü)

Davut AKPINAR: Bursa – İnegöl Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü (Sarıdarı Köyü)

Ali ÇİFTÇİ: Bursa – İnegöl Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Sorumlusu (Baykent Köyü)

Refik BULUT: Zonguldak İl Müftüsü (Sarıdarı Köyü)

Yalçın TOPÇU: Sinop İl Müftüsü (Yeniköy)

İlhan AYDIN: Aksaray İl Müftüsü (Kol Köyü)

Arif ŞAHİN: Tekirdağ – Şarköy İlçe Müftüsü (Çamyazı Köyü)

Süleyman ŞENTÜRK: Bursa – Gürsu İlçe Özel İdare Müdürü (Türkgözü Köyü)

Mehmet AYGÜN: Çaykur Mersin  Pazarlama Bölge Müdürü (Posof-Merkez)

Salih GÜMÜŞ: Bursa – İnegöl Rehperlik Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı

Nihat Polat POSOFLU: Bursa – İnegöl Devlet Hastanesi Şefi (Armutveren Köyü)

Memduh AKKUŞ: Eski Talim ve Terbiye Kurulu Genel Müdür Yardımcısı (Türkgözü Köyü)

Öztürk TAŞKIRAN: Ardahan Telokom İl Müdürlüğü Muhasebe Müdürü (Posof-Merkez)

Erkan KAYNAR: Posof İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü (Türkgözü)

Dt.Savcı RİCALOĞLU: Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü Ağız ve Diş Sağlığı Şube Müdürü (Posof-Merkez)

Metin ORAKÇI: Samsun Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğü Kısım Amiri (Posof-Merkez)

Cengiz ERGÜN: Isparta Açık Cezaevi Başgardiyanı (Binbaşıeminbey Köyü)

Yasin YALÇIN: Garanti Bankası Emekli Bireysel Bankacılık Akdeniz Bölge Müdürü (Özbaşı Köyü)

Selçukhan ERGÜN: Bursa Zafer Plaza İş Merkezi Güvenlik Müdürü (Özbaşı Köyü)

Murat TAŞÇI: Türkiye Taşkömürü Kurumu Etüd Plan Proje ve Tesis Daire Başkanlığı Başmühendisi

Engin ATAMAN: ESGAZ (Eskişehir Gaz) Genel Müdür Yardımcısı (Demirdöven Köyü)

Nazım YALÇIN: Bursa Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım Onarım Şube Müdürü (Demirdöven Köyü)

Av.Adnan MUTLU: TRT Eski Diyarbakır Bölge Müdürü (Armutveren Köyü)

Ali İhsan YILDIRIM: Türkiye Petrol İşletmeleri Eski Personel Müdürü (Posof-Merkez)

Ümmiye BAŞKENT: Bursa – Setbaşı Telekom Şube Müdür Yardımcısı (Gönülaçan Köyü)

Laçin AKÇAY: T.C.Karayolları Genel Müdürlüğü Makine İkmal Daire Başkanı

Nurettin ÇELİK: T.C.Başbakanlık Gümrük Müsteşarlığı Müşaviri (Baykent Köyü)

Bünet ÇAYCI: T.C.Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Özel Kalem Müdür Yrd.(Posof-Merkez)

İlhan ÖZDAŞ: T.C.Enerji ve Tabii Koruma Bak.İdari ve Mali İşler Şube Müdürü (Kol Köyü)

Esra ÖZTÜRK DEMİRCİ: Atılım Üniversitesi Personel ve Haberleşme Müdürü (Taşkıran Köyü)

Yener GÜNGÖR: T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı (Aşıkzülali Köyü)

Zafer BAŞÇI: T.C.Enj.ve Tabii Kaynaklar Bak.Strateji Geliştirme Daire Başkanı (Gönülaçan Köyü)

Saadettin EREN: T.C.Tarım ve Köyişleri Bak.TAGEM İdari ve Mali İşler Şube Müdürü (Armutveren köyü)

Öztekin KAŞUKÇİ: İŞKUR Kocaeli İl Müdürü (Asmakonak Köyü)

Soner ALÇİÇEK: Kocaeli İSU Başiskele Şube Müdürü (Süngülü Köyü)

Gülali ALÇİÇEK: Kocaeli-Derince Belediyesi Hesap İşleri Müdürü (Süngülü Köyü)

İlhan AKDENİZ: Makine Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdür Yardımcısı (Kol Köyü)

Fevzi AKDENİZ: Kars Havaalanı Genel Müdürü (Kol Köyü)

Ahmet KAYA: Kahramanmaraş-Elbistan Ziraat Bankası Müdürü (Çamyazı Köyü)

Erbil AYDINLI: İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Birim Sorumlusu

Durmaz ERDEM: İzmir – Çeşme Devlet Hastanesi Müdürü (Aşıkzülali)

Av.Ergün TOP: Belçika – Anvers Büyükşehir Belediyesi Emniyet Komisyonu Başkanı (Çambeli Köyü)

Dr.Sancak ÖZDEMİR: Türkiye Atom Enerjisi Kurumu Nükleer Güvenlik Dairesi Başkanı (Türkgözü Köyü)

Faruk BAYRAKTAROĞLU: Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü Planlama ve Proje Şube Müdürü (Yaylaaltı Köyü)

Özer ÇAĞLAYAN: Trabzon TRT Basın ve Yayın Enformasyon İl Müdürü (Posof-Merkez)

Atanur AYDIN: Kırıkkale İl Özel İdaresi Genel Sekreteri (Kol Köyü)

Nuri BAYRAKÇI: Kafkas Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sekreteri (Al Köyü)

Hayrettin BAYRAKÇI: Kafkas Üniversitesi Personel Daire Başkanı (Al Köyü)

Ayhan MERT: Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Sekreteri (Al Köyü)

Yasin YALÇIN: Garanti Bankası Emekli Bireysel Bankacılık Akdeniz Bölge Müdürü (Özbaşı Köyü)

Uzm.Dr.İlyas ASLAN: Kırklareli – Lüleburgaz Özel Medikent Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı (Süngülü Köyü)

Dr.Ali YÜKSEL: İstanbul – Kadıköy İlçe Sağlık Müdür Yardımcısı (İncedere Köyü)

Muhsin ŞAHİN: İstanbul – Bahçelievler Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü (Çamyazı Köyü)

Abdülkadir ŞAHİN: Konya – Hadim İlçe Nüfus Müdürü (Çayırçimen Köyü)

Dr.Hüseyin DEMİREL: TC. Sağlık Bakanlığı Stratejik Yönetim ve Planlama Daire Başkanı (Posof-Merkez)

Nazım BİLİCAN: TC. Başbakanlık Gümrük Müsteşarlığı Gümrükler Kontrol Genel Müdürü (Özbaşı Köyü)

Hakan ALAGÖZ: Bursa Özel Bahar Hastanesi Reklam ve Tanıtım Sorumlusu (Demirdöven Köyü)

Nurer YÜKSEL: Siemens San. ve Tic. A.Ş. İnsan Kaynakları Direktörü (Aşıkzülali Köyü)

Nurettin ERDOĞAN: Yalova Vergi Dairesi Müdürü

Cemal KILIÇOĞLU: Bursa – Yıldırım Yunus Emre Gençlik Spor Merkezi Şefi (Aşıkzülali Köyü)

Zafer AĞYAR: TC.Başbakanlık TÜİK Uzmanı (Aşıkzülali Köyü)

Gökhan GÜZEL: İlim Yayma Burslar ve Sosyal Faaliyetler Müdürü (Süngülü Köyü)

Kenan AKÇAY: KOcaeli – Çayırova İtfaye Gurup Amiri (Süngülü Köyü)

Esra ÖZTÜRK: Atılım Üniversitesi Personel ve Haberleşme Müdürü (Taşkıran Köyü)

Fevzi AKDENİZ: Kars Havaalanı Genel Müdürü (Kol Köyü)

Aysun ÇAĞLAR: İstanbul Vakıflar Bölge Müdürlüğü Beyoğlu Yakası Vakıf ve Hayır İşleri Şube Müdürü (Aşıkzülali Köyü)

Dt.Savcı RICALOĞLU: Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü Ağız ve Diş Sağlığı Şube Müdürü (Posof-Merkez)

Yrd.Doç.Dr.Sakin Vural VARLI: Balıkesir Üniversitesi Edremit Meslek Yüksek Okulu Müdürü (İncedere Köyü)

Erdoğan SOYAK: Balıkesir – Erdek Devlet Hastanesi Müdürü (Doğrular Köyü)

Köksal AKSU: Balıkesir – Ayvalık İlçe Gümrük Muhafaza Müdürü (Çayırçimen Köyü)

Gülen COŞKUN: SERKA Proje Birim Başkanı (Al Köyü)

Kamil Kazım COŞKUN: Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Kontrolörü (Al Köyü)

Nevzat ERGÜN: Bursa Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü (Al Köyü)

İmdat DEMİR: Bursa Orman Bölge Müdürlüğü İşletme ve Pazarlama Şube Müdürü (Sarıçiçek Köyü)

Filiz MERT AYDIN: Kafkas Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Sekreteri (Al Köyü)

Mesut UĞURLU: TC.Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrük Müfettişi (Özbaşı Köyü)

Birgül ŞENTÜRK DEMİRALP: İstanbul Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Müdür Yardımcısı

Selahattin APAYDIN: İstanbul – Metris Cezaevi Baş Gardiyanı (Al Köyü)

Erol ŞENTÜRK: Bursa – Osmangazi Tapu Kadastro Müdür Yardımcısı (Al Köyü)

Necla ÖZDAMAR ALAR: Bursa Adliyesi Yazı İşleri Müdürü (Asmakonak Köyü)

Tahsin ÖNAL: Bursa – Mudanya Adliyesi Yazı İşleri Müdürü (Al Köyü)

Necla ÇAĞLAYAN: MEB Öğretmene Hizmet ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü (Posof-Merkez)

Arslan Umut ERGEZER: Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Ticaret Danışmanı (Binbaşıeminbey Köyü)

 

*****************************

AKADEMİSYEN HEMŞEHRİLERİMİZ
Prof. Dr. Sabahattin BALCI: BİŞKEK Manas Üniversitesi Rektörü ‘Türkgözü köyü)

Prof.Dr.Bedri YÜKSEL: Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı (İncedere Köyü)

Prof.Dr.Emin Zeki BAŞKENT: Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanı (Gönülaçan Köyü)

Prof.Dr.Mehmet KANAT: Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Orman Fakültesi Dekan Yardımcısı

Prof.Dr.Murat DOĞRUEL: Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı (Al Köyü)

Prof.Dr.Cengiz OSMANOĞLU: Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eski Rektör Yardımcısı/Emekli (Gümşkavak Köyü)

Prof.Dr.Oğuz ATALAY: Türkiye Futbol Federasyonu ETİK Kurulu Başk.- Gedizl Üniversitesi Hukuk Fak.Medeni Usul ve İcra-İflas Hukuku Anabilim Dalı Başkanı (Türkgözü Köyü)

Prof.Dr.Turan ÖZBEY: Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümü Başkanı

Prof.Dr.Ferit PEHLİVAN: Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyofizik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi (Gürarmut Köyü)

Prof.Dr.Mecit SİVRİOĞLU: Gazi Üniversitesi Mühendislik MimarlIk Fakültesi Makina Mühendisligi Bölümü Termodinamik Ögretim Üyesi

Prof.Dr.Mustafa YILMAZ: Selçuk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Organik Kimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi (Sarıdarı Köyü)

Prof.Dr.Sevgi ŞAR: Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Eczacılık İşletmeciliği Anabilim Dalı Başkanı (Alabalık Köyü)

Prof.Dr.Yunus BALCI: Pamukkale Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi (Akballı Köyü)

Doç.Dr.Fikret YÜKSEL: Yalova Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı (İncedere Köyü)

Doç.Dr.Uğur BİLGİLİ: Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi (Kayınlı Köyü)

Doç.Dr.Ercan ŞİMŞEK: Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakütesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Öğretim Üyesi (Türkgözü Köyü)

Doç.Dr.Faruk BALCI: Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Zootekni ve Hayvan Besleme Bölümü Zootekni Anabilim Dalı Öğretim Üyesi (Türkgözü Köyü)

Doç.Dr.Cafer ÇİFTÇİ: Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Yeniçağ Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi (Günlüce Köyü)

Doç.Dr.Öztürk EMİROĞLU: Polonya-Varşova Üniversitesi Doğu Dilleri Fakültesi Türkoloji Bölümü Öğretim Üyesi (Al Köyü)

Doç.Dr.Taner BAYRAKTAROĞLU: Karaelmas Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi(Yaylaltı Köyü)

Doç.Dr.Yusuf KAYA: Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi (Çayırçimen Köyü)

Doç.Dr.Tülay YÜCEL YENİÇERİ: Aksaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi

Doç.Dr.Yavuz DEMİREL: Aksaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi

Doç.Dr.Ali Vaiz GARİPOĞLU: Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Anabilim Dalı Bölümü Öğretim Üyesi

Yrd.Doç.Dr.Orhan ELMACI: Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı (Kumlukoz Köyü)

Yrd.Doç.Dr.Hakan AŞKIN: Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü (Posof-Merkez)

Yrd.Doç.Dr.Ali İhsan KARATAŞ: Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslan Tarihi ve Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi (Gürarmut Köyü/Kapan Mah.)

Yrd.Doç.Dr.Handan TUNÇ: Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü

Yrd.Doç.Dr.Gencer ELKILIÇ: Kafkas Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı (Al Köyü)

Yrd.Doç.Dr.Sakin Vural VARLI: Balıkesir Üniversitesi Edremit Meslek Yüksek Okulu Müdürü (İncedere Köyü)

Yrd.Doç.Dr.İkram ÇINAR: Kafkas Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi (Aşıküzeyir Köyü)

Yrd.Doç.Dr.Yücel AYDIN: İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi (Aşıküzeyir Köyü)

Yrd.Doç.Dr.Latif ÖZTÜRK: Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi (Sarıdarı Köyü)

Yrd.Doç.Dr.Abdullah OSMANOĞLU: Bingöl Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bağçe Bitkileri Bölümü Başkanı (Gümüşkavak Köyü)

Yrd.Doç.Dr.İlhami YÜCEL: Erzincan Üniversitesi İktisat ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü (Demirdöven Köyü)

Yrd.Doç.Dr.Ahmet Faruk ÖZDEMİR: Süleyman Demirel Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü (Günlüce Köyü)

Yrd.Doç.Dr.Gökhan AKYÜZ: Akdeniz Üniversitesi İktisat ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü (Doğrular Köyü)

Yrd.Doç.Dr.Cengiz ÇAYLAK: Öğretim Üyesi (Gümüşkavak Köyü)

Yrd.Doç.Dr.Yücel AYDIN: Öğretim Üyesi (Aşıküzeyir Köyü)

Yrd.Doç.Dr.Nevin KARGI MAHİR: Anadolu Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü (Aşıkzülali Köyü)

Yrd.Doç.Dr.Mustafa Kemal COŞKUN: Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Sosyoloji Bölümü (Al Köyü)

Yrd.Doç.Dr.Ekrem DÜNDAR: Balıkesir Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi (Al Köyü)

Ört.Gör.Neşe ÇAKICI ALP: Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mimarlık Bölümü (Posof-Merkez)

Ört.Gör.Kemal YAZICI: Ardahan Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü (Yeniköy)

Ört.Gör.Turan Özgür GÜNGÖR: Kafkas Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi (Al Köyü)

Ört.Gör.Yavuz YÜKSEL: Afyon Kocatepe Üniversitesi Bolvadin Meslek Yüksek Okulu Gıda Teknolojisi Bölümü (İncedere Köyü)

Ört.Gör.Kemal BAYRAK: Öğretim Üyesi (Aşıkzülali Köyü)

Ört.Gör.Zekeriya KARATAŞ: Öğretim Üyesi – Amerika Birleşik Devletlerinde (Gürarmut Köyü/Kapan Mah.)

Ört.Gör.Kemal ÖZDEMİR: Öğretim Üyesi/Atatürk Üniversitesi – Rahmetli Oldu (Günlüce Köyü)

Ört.Gör.Asım ÖZTÜRK: Atatürk Üniversitesi Erzurum Meslek Yüksek Okulu (Türkgözü Köyü)

Ört.Gör.Nilgün ÖZEL: Uludağ Üniversitesi Mustafakemalpaşa Meslek Yüksek Okulu İkitisadi ve İdari Programlar Bölümü (Asmakonak Köyü)

Arş.Gör.Tijen ÇAKICI ÜNER: Yüzüncü Yıl Üniversitesi Mimarlık-Mühendislik Fak.Jeoloji Mühendisliği Bölümü (Posof-Merkez)

Arş.Gör.Sezai KIZILTUĞ: Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik-Geometri Bölümü (Posof-Merkez)

Arş.Gör.Dr.Selçuk YAVUZ: Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı (Aşıkzülali Köyü)

Arş.Gör.Dr.Murat Sinan ÖZDAŞ: Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı (Kol Köyü)

Arş.Gör.Dr.Ertaç GÜMÜŞ: Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı (Türkgözü Köyü)

Arş.Gör.Dr.Fatih YÜKSEL: Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Bölümü (İncedere Köyü)

Arş.Gör.Esma SÖNMEZ: Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü (Sarıdarı Köyü)

Arş.Gör.Arife Pınar EKİNCİ: Rize Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Analitik Kimya Anabilim Dalı (Türkgözü Köyü)

Arş.Gör.Murat AKKUŞ: USA (ABD) University Of Maryland (Türkgözü Köyü)

Arş.Gör.Mehtap DEDE KODAMAN: Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümü (Türkgözü Köyü)

Arş.Gör.Kadir ÖZYILMAZ: Karaelmas Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı (Eminbey Köyü)

Arş.Gör.İsmail EREN: Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü (Yolağzı Köyü)
Arş Gör. Hüseyin Özcan: Hatay Mustafa Kemal üniversizeti Tıp Fak. Göz Hast. (Yurtbaşı)

Arş.Gör.Cansel ARSLANOĞLU: Kafkas Üniversitesi Kağızman Meslek Yüksek Okulu Beden Eğitimi Bölümü (Kumlukoz Köyü)

Okt.Tarkan HAVADAR: Kafkas Üniversitesi Kağızman Meslek Yüksek Okulu Beden Eğitimi Bölümü (Süngülü Köyü)

Okt.Yunus ZEYREK: Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü (Yolağzı Köyü)

Okt.İlyas TOPÇU: Kafkas Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü (Taşkıran Köyü)

Okt.Burhanettin ÇAKICI: Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü (Yeniköy)

Uzm.Murat ACAR: Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü Fizikokimya Anabilim Dalı (Armutveren Köyü)

 

*****************************

YARGIDAKİ HEMŞEHRİLERİMİZ

Hv.Hak.Yzb.Yavuz ÇOLAK: Askeri Yargıtay Üyesi (Posof-Merkez)

Hak.Alb.Süleyman KAYMAKÇI: Askeri Yargıtay Üyesi (Aşıkzülali Köyü)

Hak.Alb.Orhan COŞKUN: Askeri Yargıtay Üyesi – Emekli (Posof-Merkez)

Ali Fuat AZGUR: Anayasa Mahkemesi Üyesi – Emekli/Ankara (Posof-Merkez)

Zeki GÜNGÖR: Ankara Adliyesi Ağırceza Mahkeme Üyesi/Hakim (Aşıkzülali Köyü)

Zafer SAYILIR: Yargıtay Tetkik Hakimi (Posof-Merkez)

Salih TAŞ: Yargıtay Tetkik Hakimi (Sarıdarı Köyü)

Nilgün ERDOĞAN:  Giresun – Bulancak İlçe Hakimi (Posof-Merkez)

Ataman KARAPINAR: İstanbul – Tuzla İlçe Cumhuriyet Savcısı (İncedere Köyü)

Turan AKGÜN: Gaziantep I.İcra Mahkemesi Hakimi (Aşıkzülali Köyü)

Erhan ALTUN: Konya – Beyşehir Cumhuriyet Savcısı (Süngülü Köyü)

Muhittin PARLAK: Manisa – Salihli Sulh Ceza Hakimi (Süngülü Köyü)

Akif YILDIRIM: Erzurum – Şenkaya İlçe Hakimi (Balgöze Köyü)

Suzan BAYRAKTAROĞLU EVGİN: İzmir Asliye Ticaret Mahkemesi Hakimi (Yaylaaltı Köyü)

Yıldıray KAYA: Afyonkarahisar – Dinar İlçe Hakimliği Ağır Ceza Mahkeme Üyesi/Hakim (Türkgözü Köyü)

Fatih ÇAKAL: Cumhuriyet Savcısı – Emekli/Antalya (Türkgözü Köyü)

Ertan ERGÜN: Cumhuriyet Savcısı – Ankara (Özbaşı Köyü)

Mülazım SUBAŞI: Hakim – Emekli/Bursa (Günbatan Köyü)

Evin ÜZÜM: Sivas Vergi Mahkeme Üyesi / Hakim (Kalkankaya Köyü)

Pınar DEMİR: Hakim – Erzurum Adliyesi (Kalkankaya Köyü)

Erol ORHAN: Hakim (Kalkankaya Köyü)

Nermin AVCI: Hakim (Yaylaaltı Köyü)

Nesrin AVCI: Hakim (Yaylalatı Köyü)

Şinasi ZEYREK: Erzurum – Horasan İlçe Noteri (Yolağzı Köyü)

Av.Yavuz BAYRAKTAR: Avukat – Bursa (Posof-Merkez)

Av.Onur BAYRAKTAR: Avukat – Sıhhiye/ANKARA (Posof-Merkez)

Av.Mustafa ÖZTÜRK: Avukat – İstanbul (Posof-Merkez)

Av.Turgut ÖZTÜRK: Avukat – Rahmetli Oldu (Posof-Merkez)

Av.Özge DEMİRCİ: Avukat (Posof-Merkez)

Av.Memedali YILMAZ: Avukat – İstanbul (Posof-Merkez)

Av.Selami ÇAKICI: Avukat – Kocaeli (Posof-Merkez)

Av.Tarık EKİCİ: Avukat – İstanbul (Posof-Merkez)

Av.Hülya ÇAKICI: Avukat – Ankara (Psof-Merkez)

Av.Volkan Caner APAYDIN: Avukat – Bursa (Al Köyü)

Av.İlhami ERGÜN: Avukat – Kars (Al Köyü)

Av.Engin DURGUN: Avukat – Bursa/İnegöl (Al Köyü)

Av.Güler ÖNAL DUMANLI: Avukat  – İstanbul (Al Köyü )

Av.Önder ÖNAL: Avukat (Al Köyü)

Av.Çağlar ÇAĞLAYAN: Avukat – Ankara (Al Köyü)

Av.Gülay COŞKUN TAN: Avukat (Al Köyü)

Av.Mehmet MERT: Avukat – Ankara (Al Köyü)

Av.Alim MERT: Avukat – Sakarya (Al Köyü)

Av.Hikmet YÜCEL: Avukat – Zonguldak (Arılı Köyü)

Av.Adnan MUTLU: Avukat – Rahmetli Oldu (Armutveren Köyü)

Av.Ufuk EKİNCİ: Avukat – Kocaeli/Gebze (Armutveren Köyü)

Av.Fevzi ELKILIÇ: Avukat (Asmakonak Köyü)

Av.Perihan ÖNDER: Avukat – İzmir (Asmakonak Köyü)

Av.Akın ÖZEL: Avukat – Bursa (Asmakonak Köyü)

Av.Metin ÖZER: Avukat – Ankara (Asmakonak Köyü)

Av.Hacer DENİZOĞLU GÜVENÇEL: Avukat – İstanbul (Aşıküzeyir Köyü)

Av.Mustafa KARATAŞ: Avukat (Aşıküzeyir Köyü)

Av.Erdal EKER: Avukat (Aşıkzülali Köyü)

Av.Ali Rıza YILDIZ: Avukat (Balgöze Köyü)

Av.Ali ERASLAN: Avukat (Balgöze Köyü)

Av.Mehmet Gökhan ÇELİK: Avukat (Baykent Köyü)

Av.Sibel ÇELİK VATANDAŞ: Avukat – İzmir/Karşıyaka (Baykent Köyü)

Av.Metin Taylan ÖZYILMAZ: Avukat – Ardahan (Binbaşıeminbey Köyü)

Av.Özkan ÖZDEMİR: Avukat – Bursa (Binbaşıeminbey Köyü)

Av.Hilmi TEKOĞLU: Avukat – Ankara (Binbaşıeminbey Köyü)

Av.Günay ÖKSÜZ: Avukat – İstanbul (Binbaşıeminbey Köyü)

Av.Ozan ERGEZER: Avukat – Ankara (Binbaşıeminbey Köyü)

Av.İlim COŞKUN: Avukat (Çakırkoç Köyü)

Av.Gönül SOLMAZ: Avukat – Ankara (Çambeli Köyü)

Av.Leyla TOP: Avukat – Belçika/Lier (Çambeli Köyü)

Av.Ergün TOP: Avukat – Belçika/Lier (Çambeli Köyü)

Av.Şafak AKYÜZ: Avukat (Çamyazı Köyü)

Av.İbrahim ERGÜN: Avukat (Doğrular Köyü)

Av.Refik YILMAZ: Avukat – Bursa/Gemlik (Gönülaçan Köyü)

Av.Cihat EKMEKÇİ: Avukat – Bursa (Gönülaçan Köyü)

Av.Muhammet AKÇAY: Avukat – Ankara (Günbatan Köyü)

Av.Erol ÖNDER: Avukat – Rahmetli Oldu (Günlüce Köyü)

Av.Vasip IŞIK: Avukat (Kalkankaya Köyü)

Av.Coşkun ÜZÜM: Avukat (Kalkankaya Köyü)

Av.Neşe ÇAĞLAYAN: Avukat – Manisa (Özbaşı Köyü)

Av.Nimet GÜNDÜZ MARANGOZ: Avukat – Tekirdağ (Özbaşı Köyü)

Av.Aytekin GÜNDÜZ: Avukat – Ankara (Özbaşı Köyü)

Av.Çiğdem TAŞ: Avukat – Fransa/Bordeaux (Sarıdarı Köyü)

Av.Aydemir ÇELİK: Avukat – Ankara (Sarıdarı Köyü)

Av.Yakup GÜLER: Avukat – Ankara (Savaşır Köyü)

Av.Sevgi ÇAKICI: Avukat (Süngülü Köyü)

Av.Kurtuluş ÇAKICI: Avukat (Süngülü Köyü)

Av.Muhammet BOY: Avukat (Süngülü Köyü)

Av.Oktay ERDOĞAN: Avukat – İstanbul(Sütoluk Köyü)

Av.Yavuz TAŞÇI: Avukat

Av.Eraslan POLAT: Avukat – İstanbul (Taşkıran Köyü)

Av.Özgür BALCI: Avukat – Belçika (Taşkıran Köyü)

Av.Yavuz ATALAY: Avukat – İzmir (Türkgözü Köyü)

Av.Ayça ÇAKAL: Avukat – Antalya (Türkgözü Köyü)

Av.Öztürk YAZICI: Avukat – Bursa (Yaylaaltı Köyü)

Av.Arzu AYDEMİR: Avukat – Hollanda (Yeniköy)

Av.Fikri YAZICI: Avukat – İstanbul (Yeniköy)

Av.Berkant ZEYREK: Avukat – Almanya/Frankfurt (Yolağzı Köyü)

Av.Özden GÜNDÜZ: Avukat – Zonguldak (Yolağzı Köyü)

 

*****************************

SAĞLIKÇI HEMŞEHRİLERİMİZ

Doç.Dr.Gürsoy ALAGÖZ: Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Hastalıkları Klinik Şefi

Uzm.Dr.Zafer AKTAŞ: Ankara Atatürk Göğüs Hastalıkları Hastanesi Başhekim Yardımcısı (Posof-Merkez)

Dr.Hüseyin DEMİREL: Bursa Şevket Yılmaz Hastanesi Başhekim Yardımcısı (Posof-Merkez)

Dt.Savcı RİCALOĞLU: Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekim Yardımcısı (Posof-Merkez)

Uzm.Dr.Engin ALAGÖZ: Gülhane Askeri Tıp Akademisi Nükleer Tıp Anabilim Dalı (Demirdöven Köyü)

Op.Dr.Orhan YILMAZ: Genel Cerrah – İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Posof-Merkez)

Op.Dr.Yaşar ALTUN: Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı – Bursa/Gemlik Devlet Hastanesi (Savaşır Köyü)

Op.Dr.Şemsi TAŞTAN: Ortapedi Uzmanı – Gölcük/Kocaeli (Süngülü Köyü)

Op.Dr.Ahmet BAŞKENT: Genel Cerrahi Uzmanı – İstanbul/ Kadıköy FSM Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Gönülaçan Köyü)

Op.Dr.Cengiz ATAMAN: Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı – Ankara (Kalkankaya Köyü)

Op.Dr.Ensar AKDEMİR: Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı – Ankara Özel İmece Tıp Merkezi (Al Köyü)

Op.Dr.Erdinç BİLİCAN: Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı – Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi (Özbaşı Köyü)

Uzm.Dr.Sedat SAYILIR: Uzman Doktor – Trabzon (Posof-Merkez)

Uzm.Dr.Kemal UZUN: Kalp-Damar Cerrahı – Ordu (Posof-Merkez)

Uzm.Dr.Hüseyin BULCA: Göğüs Hastalıkları Uzmanı – Bursa (Aşıkzülali Köyü)

Uzm.Dr.Muhammet BİLGİ: Kardiyolog Uzman Doktor – Adana Başkent Hastanesi (Kalkankaya Köyü)

Uzm.Dr.Gülden ALTUNBULAK: Nöroloji Uzmanı – Ordu/Fatsa Devlet Hastanesi (Sarıdarı Köyü)

Uzm.Dr.Mahizer ERGÜN: Dermatalog Uzman Doktor – Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Özbaşı Köyü)

Uzm.Dr.Davut PEHLİVAN: Uzman Doktor – İstanbul (Yeniköy)

Uzm.Dr.Yavuz PEHLİVAN: Dahiliye Uzmanı – Gaziantep Şahinbey Devlet Hastanesi (Yeniköy)

Uzm.Dr.Jülide AKSEL: Uzman Doktor (Süngülü Köyü)

Uzm.Dr.Murat ÇİFTÇİ: Aile Uzman Hekimi – Diyarbakır  Kulp Devlet Hastanesi (Al Köyü)

Uzm.Dr.Özcan ÇİFTÇİ:  Aile Uzman Hekimi – Afyon Suhut Devlet Hastanesi (Al Köyü)

Uzm.Dr.Kadir ÖZYILMAZ: Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı – Karaelmas Üniversitesi Tıp Fakültesi (Binbaşıeminbey Köyü)

Uzm.Dr.Bahattin ERGÜN: Uzman Doktor (Binbaşıeminbey Köyü)

Uzm.Dr.Ayhan KARADAĞ: Uzman Doktor (Binbaşıeminbey Köyü)

Uzm.Dr.Bahattin ERDOĞAN: Patoloji Uzmanı – Eskişehir (Binbaşıeminbey Köyü)

Uzm.Dr.Akın ÖZYILMAZ: Dahiliye ve Nefroloji Uzmanı – Groningen/Hollanda (Binbaşıeminbey Köyü)

Uzm.Dr.Arzu ERBİLİCİ: Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı (Armutveren Köyü)

Uzm.Dr.Durmuş GÜNGÖR: Ankara Başkent Hastanesi  (Gürarmut Köyü)

Uzm.Dr.Bayram ÇİFTÇİ: Fizik Tedavi Uzmanı – Hollanda/Ryen (Gürarmut Köyü)

Uzm.Dr.İlker AKPINAR: Çocuk Hastalıkları Uzmanı – Kocaeli Özel Konak Hastanesi (Türkgözü Köyü)

Uzm.Dr.Yasemin ATALAY SARIOĞLU: Patoloji Uzmanı – İstanbul – Silivri Devlet Hastanesi (Türkgözü Köyü)

Uzm.Dr.Yıldız BALCI: Uzman Doktor – Kocaeli Körfez Devlet Hastanesi (Türkgözü Köyü)

Uzm.Dr.Yavuz YÜCEL: Nörolog Uzman Doktor – Diyarbakır (Baykent Köyü)

Uzm.Dr.Fatma ALAGÖZ ATAMAN: Radyoloji Uzmanı – Eskişehir Devlet Hastanesi (Demirdöeven Köyü)

Uzm.Dr.Mehmet Yaşar KILIÇ: Aile Hekimliği Uzmanı – Bursa/Nilüfer (Süngülü Köyü)

Uzm.Dr.İlyas ASLAN: Acil Servis Uzmanı – Kırklareli/Lüleburgaz Özel Medikent Hastanesi (Süngülü Köyü)

Uzm.Dr.Nesliğan KİRMAN KARSLI: Dermatalog Uzman Doktor – Şanlıurfa Suruç Devlet Hastanesi (Süngülü Köyü)

Uzm.Dr.Ersin ERGÜN: Genel Cerrahi Uzmanı – İstanbul (Kurşunçavuş Köyü)

Uzm.Dr.Engin ÇELİK: Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı – Sakarya Özel Altınova Hastanesi (Çakırkıç Köyü)

Uzm.Dr.Orhan BULUT: Genel Cerrah – Danimarka (Özbaşı Köyü)

Uzm.Dr.Kemalettin IŞIK: Biyokimya Uzmanı – Kayseri Özel Anakalp Kalp Hastanesi

Dr.Volkan ÇAĞLAYAN: Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Doktoru – İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Posof-Merkez)

Dr.İlknur ÖZTÜRK GÜNDÜZ: Pratisyen Doktor – Kocaeli/Gölcük Merkez Sağlık Ocağı (Posof-Merkez)

Dr.Ünal ÇAKICI: Doktor – Kocaeli Devlet Hastanesi (Posof-Merkez)

Dr.Sena AKSOY GÜNER: Doktor (Posof-Merkez)

Dr.Selçuk YAVUZ: Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı – Edirne (Aşıkzülali Köyü)

Dr.Gülten TAŞTAN KİRMAN: Dermatolog Doktor – Gaziantep Derma Cilt Sağlığı ve Hastalıkları Merkezi (Süngülü Köyü)

Dr.Ersin BAYRAKTAR: Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi Doktoru (Gürarmut Köyü)

Dr.Emrullah URGAN: Askeri Doktor – Belçika (Kalkankaya Köyü)

Dr.Ertaç GÜMÜŞ: Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi (Türkgözü Köyü)

Dr.Engin ÖNALAN: Doktor – Ankara (Türkgözü Köyü)

Dr.Kemal ÖNALAN: Doktor – Ankara (Türkgözü Köyü)

Dr.Nediye BAYDAR: Doktor – Hollanda (Kurşunçavuş Köyü)

Dr.Zafer YILDIRIM: Doktor (Yolağzı Köyü)

Dr.Erdal MERT: Doktor (Yolağzı Köyü)

Dr.Yavuz KALEM: Doktor – Almanya (Yeniköy)

Dr.Özkan KALEM: Doktor – Almanya (Yeniköy)

Dr.Salih KURBAN: Doktor – Hollanda (Yeniköy)

Dr.Yakup BİLGİLİ: Doktor – ABD/Florido (Yeniköy)

Dr.Demet ÖZER: Pratisyen Doktor – Posof Devlet Hastanesi (Asmakonak Köyü)

Dr.Özgür ÖZTÜRK: Pratisyen Doktor – Posof Devlet Hastanesi (Akallı Köyü)

Dr.Dinçer ELKILIÇ: Doktor (Al Köyü)

Dr.Cüneyt AYGÜN: Pratisyen Doktor – Erzurum Nenehatun Kadın Doğum Hastanesi  (Al Köyü)

Dr.Duygu GÜZEL: Doktor (Süngülü Köyü)

Dr.Gülay TAŞTAN: Doktor (Süngülü Köyü)

Dr.Hülya KARADENİZ: Doktor (Süngülü Köyü)

Dr.Erol GÜRLE: Doktor (Süngülü Köyü)

Dr.Ozan KILIÇ: Doktor (Süngülü Köyü)

Dr.Süheyla KAYMAKÇI: Doktor (Aşıkzülali Köyü)

Dr.Özgür ÇAĞLAR: Doktor – Ankara (Aşıkzülali Köyü)

Dr.Şükran AKÇA: Doktor (Akballı Köyü)

Dr.Halil ÖZTÜRK: Doktor (Baykent Köyü)

Dr.Cengiz ŞİŞMANOĞLU: Doktor (Binbaşıeminbey Köyü)

Dr.Ömer KOÇAK: Doktor (Binbaşıeminbey Köyü)

Dr.Gökhan BİLİCİ: Doktor (Kumlukoz Köyü)

Dr.Nurten SANCAK: Doktor (Erim Köyü)

Dr.Elif TEKOĞLU ERGÜN: Doktor (Binbaşıeminbey Köyü)

Dr.Hüseyin ÖZCAN: Doktor (Yurtbaşı Köyü)

Dr.Nebahat SİVRİKAYA: Doktor – Pendik/İstanbul

Dr.Bülent YAŞAR: Doktor – İstanbul

Dr.Yunus ÖZER: Aile Hekimi – İnegöl/Turgutalp Sağlık Ocağı (Taşkıran Köyü)

Dr.Atanur YILDIZ: Pratisyen Doktor – Emekli/Kocaeli (Arılı Köyü)

Dr.Ali YÜKSEL: İstanbul – Kadıköy İlçe Sağlık Müdür Yardımcısı (İncedere Köyü)

Dt.Ali Kemal YILMAZ: Diş Hekimi – İstanbul (Posof-Merkez)

Dt.Hakan SAYILIR: Ankara – Balgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (Posof-Merkez)

Dt.Kemal BULUT: Diş Hekimi – Bursa/Yıldırım Kurtuluş Caddesi (Özbaşı Köyü)

Dt.Çiğdem ÖZEL: Diş Hekimi – Bursa (Uğurca Köyü)

Ecz.Fatoş EŞKİN ÇİFTÇİ: Eczacı – İzmir (Posof-Merkez)

Ecz.Barış SUCU: Eczacı – Ankara (Posof-Merkez)

Ecz.Begüm DEMİREL: Eczacı – Bursa (Posof-Merkez)

Ecz.Zülali DURMAZ: Eczacı – Setbaşı Eczanesi/Bursa (Aşıkzülali Köyü)

Ecz.Serpil AKÇAY: Eczacı – Akçay Eczanesi/Bursa (Aşıkzülali Köyü)

Ecz.Rahmi YILMAZ: Eczacı (Arılı Köyü)

Ecz.İkram DOĞRUEL: Eczacı – Ankara (Akballı Köyü)

Ecz.Murat AKDEMİR: Eczacı

Ecz.Serap ATAMAN SEVÜK: Eczacı – Antalya (Kalkankaya Köyü)

Ecz.Yaşar KOŞAR: Eczacı (Kalkankaya Köyü)

Ecz.Gülseren CANBAY: Eczacı – Ankara (Yeniköy)

Ecz.Yunus DÜNDAR: Eczacı – Dündar Eczanesi/Ardahan (Al Köyü)

Ecz.Onur KAYAER: Eczacı – Kars/Kayaer Eczanesi

Kenan ULAVUR: Veteriner Hekim – Elazığ (Posof-Merkez)

Kemal ÇANKAYA: Veteriner Hekim (Aşıkzülali Köyü)

Bülent KARAKELLE: Veteriner Hekim (Binbaşıeminbey Köyü)

Mahmut GÜNER: Veteriner Hekim – Posof (Binbaşıeminbey Köyü)

Ziyaettin ERDOĞAN: Veteriner Hekim – Bursa (Binbaşıeminbey Köyü)

Zekeriya DEMİR: Veteriner Hekim (Demirdöven Köyü)

Nihat YILMAZ: Veteriner Hekim – Posof (Sarıdarı Köyü)

Güneş TEKİN: Veteriner Hekim – Posof (Sarıdarı Köyü)

Yasin DEMİR: Veteriner Hekim (Kalkankaya Köyü)

Volkan DEMİREL: Veteriner Hekim -  İzmir (Kır-Damala Köyü)

Kamber AKDENİZ: Veteriner Hekim (Kol Köyü)

Mahmut ERGİN: Veteriner Hekim (Kol Köyü)

Kamber ERGİN: Veteriner Hekim (Kol Köyü)

Ertaş ÇAKICI: Veteriner Hekim (Süngülü Köyü)

Kemal YAZICI: Veteriner Hekim  -  Ardahan (Yeniköy)

Ruhi BAYRAKTAROĞLU: Veteriner Hekim (Yaylaaltı Köyü)

Varol ELKILIÇ: Veteriner Hekim – Muğla Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (Asmakonak Köyü)

Herden AKYÜZ: Diyet Uzmanı (Çamyazı Köyü)

Turhan ALÜZÜM: Sağlık Memuru (Türkgözü Köyü)

Nurten ÇOLAK ALÜZÜM: Hemşire (Türkgözü Köyü)

Raşide BAYRAKTAR: Hemşire – Bursa Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi (Posof-Merkez)

Suay BAYRAKTAR ÖZDAMAR: Hemşire – Kocaeli/Başiskele Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü (Posof-Merkez)

Deniz EŞKİN: Hemşire (Posof-Merkez)

Filiz EŞKİN: Hemşire (Posof-Merkez)

Nevin KIZILDEMİR: Hemşire – Antalya (Posof-Merkez)

Nuran ÖLÇER: Hemşire – Bursa Şevket Yılmaz Hastanesi (Posof-Merkez)

Zennegül YALÇIN: Hemşire – Bursa/Yıldırım Teleferik Sağlık Ocağı (Demirdöven Köyü)

Fatma BİLİCAN: Hemşire – Bursa/Yıldırım Akçağlayan Sağlık Ocağı (Gümüşkavak Köyü)

Hilal ERDEM: Hemşire – Eskişehir (Posof-Merkez)

Bilginur ERGÜN: Hemşire – Kars (Özbaşı Köyü)

Demet KURUKAYA: Hemşire (Süngülü Köyü)

Fatma KURUKAYA: Hemşire (Süngülü Köyü)

Sündüz GÜZEL: Hemşire (Süngülü Köyü)

Sevgi BAĞÇELİ: Hemşire (Süngülü Köyü)

Saçgül KİRAZ: Hemşire (Süngülü Köyü)

Fatma ATEŞ: Hemşire (Süngülü Köyü)

Sevgi KARATAŞ: Hemşire (Süngülü Köyü)

Nurten ERDOĞAN: Hemşire (Binbaşıeminbey Köyü)

Filiz GÜNDÜZ: Hemşire (Yolağzı Köyü)

Sevgi TÜRKOĞLU: Hemşire (Aşıküzeyir Köyü)

Adalet AKPINAR: Hemşire (Aşıküzeyir Köyü)

Sevgi AKPINAR: Hemşire (Aşıküzeyir Köyü)

Pervin TAŞPINAR: Hemşire (Asmakonak Köyü)

Şenay BİLİCAN ÜZÜMCÜ: Hamşire – İstanbul Eyüp Devlet Hastanesi

Gülsenem BİLİCAN: Hemşire – Samsun Gazi Devlet Hastanesi (Kumlukoz Köyü)

Murat Kenan KÖSE: Laboratuar Teknikeri – Eskişehir Mihalıççık Gün Sazak İlçe Hastanesi (Posof-Merkez)

Evren AKPINAR: Laboratuar Teknisyeni – Posof Devlet Hastanesi (Türkgözü Köyü)

Sibel TAŞLI: Laboratuar Teknikeri – Erzurum (Al Köyü)

Nuray KARAGÖZ: Psikolog – Kars İl Sosyal Hizmetleri Müdürlüğü (Türkgözü Köyü)

Doğan GÜLTEKİN: Diyaliz Sağlık Teknikeri – Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Posof-Merkez)

Çiğdem GÜRLER: Medical Park Hastanesi Yazılım Destek Uzmanı (Armutveren Köyü)

Fuat AKMEN: Medikal Fizik Uzmanı – Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Binbaşıeminbey Köyü)

*****************************

 GAZETECİ HEMŞEHRİLERİMİZ

Özer ÇAĞLAYAN: Trabzon TRT Basın ve Yayın Enformasyon İl Müdürü (Posof-Merkez)

Burhan ÖZKOŞAR: Fransa Hürriyet Gazetesi Temsilcisi (Binbaşıeminbey Köyü)

Ümit ÖZEL: Dünya Gazetesi Edirne Bölge Temsilcisi (Asmakonak Köyü)

ErKan AKKUŞ: Kanaltürk Haber Müdürü (Türkgözü Köyü)

Emrah GÜLER: Bursa Gerçek Gündem Gazetesi Spor Müdürü (Türkgözü Köyü)

Ayhan EREN: 6 News (Haber 6) Bilgi İşlem Müdürü (Yolağzı Köyü)

Sinem DÖNMEZ: Cumhuriyet Gazetesi Yazarı (Türkgözü Köyü)

Alper TURGUT: TRT Ardahan Yurt Habarler Muhabiri  – PSG Yazı İşleri Müdürü (Türkgözü Köyü)

Bilgehan DEMİR: Kanaltürk TV Boks Programı Sunucusu (Kalkankaya Köyü)

Önder DURAN: Bursa – İnegöl Genç Gazetesi Yazı İşleri Müdürü (Al Köyü)

Havva DEMİREL: Eskişehir Dünya Gazetesi Muhabiri (Posof-Merkez)

Kadir USANMAZ: Kırklareli Kırklar Haber Gazetesi Muhabiri (Posof-Merkez)

Erkan PEHLİVAN: Almanya Ebru Tv Görevlisi (Yeniköy)

Alper TEKEL: Almanya Zaman Gazetesi Muhabiri -  STV Temsilcisi (Yeniköy)

Zeki PEHLİVAN: İstanbul Cihan Haber Ajansı Teknik Destek Direktörü (Yeniköy)

Ayhan ŞEKER: Fransa Kanal 7 Muhabiri (Yeniköy)

H.İbrahim ATAMAN: Kanal 7 Muhabiri – Posof (Demirdöven Köyü)

Mihrican DENİZ: İstanbul Yeni Umut Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni (Baykent Köyü)

İsmail ÇAKIR: Gazeteci – Almanya/Bergkamen (Al Köyü)

Yaşar ŞİMŞEK: Pendik Duyuru Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni (Kumlukoz Köyü)

İlhami ÖZTÜRK: Çağ Ajans Ankara Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni (Asmakonak Köyü)

Fırat PAŞAYİĞİT: STV Programı Sunucusu (Gönülaçan Köyü)

Ömer AYDIN: Yönetmen – Fransa Objektif Gazetesi Haber Müdürü (Kurşunçavuş Köyü)

Kadriye ŞENEL: TRT Program Yapımcısı (Çamyazı Köyü)

İbrahim ERDEM: Gazeteci/TRT – Rusya (Yolağzı Köyü)

Birsen ERDEM: Gazeteci (Yolağzı Köyü)

*****************************

SANATÇI HEMŞEHRİLERİMİZ

Ezgi MERT: THM Ses Sanatçısı (Arılı Köyü)

Nevzat ÇİFTÇİ: Bursa Karagöz Sanatçısı – Tiyatro Oyuncusu (Günlüce Köyü)

Erdem USANMAZ: Bağlama Sanatçısı (Posof-Merkez)

Ergümen ALTUN: Ressam (Savaşır Köyü)

Nihal MARTLI: Ressam

Mikail ERDOĞAN: Şeb-i Aruz Grubu Tanbur Sanatçısı

Hikmet ERDOĞAN: Şeb-İ Aruz Grubu Kanun Sanatçısı

Mertkan DOĞRUEL: Karikatürist (Al Köyü)

****************************

ÜST DÜZEY YÖNETİCİ HEMŞEHRİLERİMİZ

Türker ATALAY: PHILIPS Marmara Bölge Müdürü (Türkgözü Köyü)

Taner ATALAY: ENKA Moskova Proje Müdürü (Türkgözü Köyü)

Mahmut YILMAZ: Kimkat Katı Yakıtlar Genel Koordinatörü (Posof-Merkez)

Olgun AKÇA: Sigorta Birim Merkezi HAYMER Birim Yöneticisi – İstanbul (Akballı Köyü)

Osman BULUT: Bursa MAKO Fabrikası Genel Müdürü (Özbaşı Köyü)

Nermin MUTLU: Onur Air Taşımacılık A.Ş Emekli Finansman Müdürü (Armutveren Köyü)

Kayhan MUTLU: Otel Müdürü – İngiltere/Londra (Armutveren Köyü)

Yücel AKYÜZ: Ankara Star GAP Otelleri Genel Müdürü (Çamyazı Köyü)

Atilla TAŞKIRAN: Fabrika Genel Müdürü – İstanbul (Posof-Merkez)

Cem AKKUŞ: Genel Müdür (Türkgözü Köyü)

Zekerya ATEŞ: Emekli Genel Müdür (Gönülaçan Köyü)

Bedel UĞURLU: Kocaeli Simtes Mühendislik Müdür Yardımcısı (Baykent Köyü)

Fikret AYDIN: İstanbul Galtek Galvano Kimyasalları Pazarlama Müdürü (Baykent Köyü)

Erdal ERGÜN: İzmir Mövenpick Hotel Mali İşler Müdürü (Özbaşı Köyü)

Oğuzhan ERGÜN: LCW Mağaza Müdürü (Özbaşı Köyü)

Enis ERGÜN: Abat Yapı Malzemeleri A.Ş.Genel Müdürü (Özbaşı Köyü)

Yalçın ERGÜN: Ariston A.Ş. Dış Ticaret Müdürü (Özbaşı Köyü)

Mehmet OĞUZ: İhlas Holding Almanya Koordinatörü

Orhan CESUR: Braven Firması Türkiye Sorumlusu (Kurşunçavuş Köyü)

Kenan ULAVUR: Elazığ İsaş Gıda Ltd.Şti. Genel Müdürü (Posof-Merkez)

Uğurtan TURGUT: İdol Mobilya İthalat İhracat Müdürü – Bursa/İnegöl (Türkgözü Köyü)

Sabit ERTÜRK: Ankara BİL-TEK Sınai Eğitim ve Danışmanlık Merkezi İşletme Yönetimi Uzmanı (Posof-Merkez)

Tayfun AYDINLI: Lefkoşa Oray Group ve Süperonline Genel Müdürü (Armutveren Köyü)

 

*****************************

 EĞİTİM İDARECİSİ HEMŞEHRİLERİMİZ

Sebahattin ALTUN: Karaman İl Milli Eğitim Müdürü (Kalkankaya Köyü)

Atanur ÇAĞLAYAN: Balıkesir – Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü (Özbaşı Köyü)

Fatih BİLİCAN: Bilecik – Pazaryeri İlçe Milli Eğitim Müdürü (Kol Köyü)

Adil AKKAYA: Kars İlköğretim Müfettişleri İl Başkanı (Doğrular Köyü)

Gökhan ERGÜN: TC. Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı Müfettişi (Özbaşı Köyü)

Orhan Gazi ÇAĞLAYAN: Diyarbakır – Kocaköy İlçe Halk Eğitimi Mekrezi Müdürü (Özbaşı Köyü)

Ümit UZUN: İzmir – Torbalı İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü (Posof-Merkez)

Selçuk ZEYREK: İzmir – Foça Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı (Yolağzı Köyü)

Yener ÇAYCI:  İlköğretim Müfettişi – İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Posof-Merkez)

Çetin ÇAĞLAYAN: İlköğretim Müfettişi – İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Posof-Merkez)

Soner ATALAY: İlköğretim Müfettişi – Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Türkgözü Köyü)

Zeki BİLİCAN: İlköğretim Müfettişi – Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Gümüşkavak Köyü)

Enver DEMİR: İlköğretim Müfettişi – Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Kalkankaya Köyü)

Alparslan TEKEL: İlköğretim Müfettişi – Diyarbakır İl Milli eğitim müdürlüğü (Yeniköy)

Arif KARTAL: İlköğretim Müfettişi – Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Aşıkzülali Köyü)

Yasin DURAN: İlköğretim Müfettişi – Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Süngülü Köyü)

Remzi ÇAĞLAYAN: İlköğretim Müfettişi (Posof-Merkez)

Candan ERTÜRK: İlköğretim Müfettişi (Posof -Merkez)

Fatih KİRMAN: İlköğretim Müfettişi (Süngülü Köyü)

Suat TOPAL: Bursa – Yıldırım Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü (Yeniköy)

Arif ÇANKAYA: Zonguldak – Kdz.Ereğli Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Öğretim Şube Müdürü (Çamyazı Köyü)

Ali TÜRKOĞLU: Antalya – Kaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü (Aşıküzeyir Köyü)

Hakkı ÖZGÜR: Kocaeli – Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Şube Müdürü

Osman ERDEM: Ardahan – Posof İlçe Milli Eğitim Müdürü (Yolağzı Köyü)
B. Mirza İNAN: Posof İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube müdürü (Merkez)
Reşattin ÜSTÜN: Posof İlçe M.E.M. Şube Müdürü (Doğrular)
Sezgin SEYHAN: Ardahan Öğretmen Evi Müdür Yard. (Merkez)

Şemseddim ATAMAN: Kars Eski İl Milli Eğitim Müdürü (Kalkankaya Köyü)

Av.Turgut ÖZTÜRK: TC.Milli Eğitim Bakanlığı Eski Özel Eğitim Kurumları Genel Müdür Baş Yardımcısı  (Posof-Merkez)

Yaşar ÇAĞLAYAN: Balıkesir Necatibey Eğitim Enstitüsü Eski Müdürü (Posof-Merkez)

Bedir MERT: Kredi Yurtlar Kurumu Doğu Anadolu Eski Bölge Müdür Yardımcısı (Al Köyü)

Şükran BİÇER: Ardahan Şehit Er Serhat Şanlı Anadolu Ticaret ve Ticaret Meslek Lisesi Müdürü

Erkan KAYNAR: Ardahan – Posof Halk Eğitim Merkezi Müdürü (Türkgözü Köyü)

Vahit ULGAR: Ardahan – Posof Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı (Kopuzlu Köyü)

Atilla ÇELİK: Ankara Farabi Lisesi Müdürü (Özbaşı Köyü)

Kemal ÖZDEMİR: Ankara – Keçiören Bağlum Lisesi Müdürü (Günlüce Köyü)

Vedat ATALAY: Ankara – Çankaya Türkiye Emlak Bankası İlköğretim Okulu Müdürü (Posof-Merkez)

Özdemir BAYDAR: Ankara – Keçiören Danışment Çiçekli İlköğretim Okulu Müdürü (Günlüce Köyü)

Fikret ÇELİK: Ankara Mimar Sinan Lisesi Müdür Baş Yardımcısı (Özbaşı Köyü)

Atilla ÇELİK: Ankara Anıttepe Lisesi Müdür Yardımcısı (Özbaşı Köyü)

Nevzat AKDENİZ: Ankara – Yenimahalle Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı (Günlüce Köyü)

Özgür ÜLVAN: Ardahan – Posof Lisesi Müdürü (Çambeli Köyü)

Bülent IŞIK: Ardahan – Posof Anaokulu Müdürü (Aşıkzülali Köyü)

Fatih ÖZDEMİR: Ardahan – Posof Halitpaşa Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Müdürü (Özbaşı Köyü)

Halit ÖZDEMİR: Ardahan – Posof Aşıkzülali İlköğretim Okulu Müdürü (Özbaşı Köyü)

Çağdaş Özgür UĞURLU:  Ardahan – Posof Binbaşı Eminbey İlköğretim Okulu Müdürü (Posof-Merkez)

Selçuk GÜZEL: Ardahan – Posof Süngülü İlköğretim Okulu Müdürü (Süngülü Köyü)

Mehmedali ALTUN: Ardahan – Posof S.J.Onb.Erdal Sarıkaya İlköğretim Okulu Müdürü (Yeniköy)

Erengil ÖZTÜRK: Balıkesir Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Müdürü (Yeniköy)

Zafer ERDEM: Bursa – Mustafakemalpaşa Ticaret Meslek Lisesi Müdürü (Posof-Merkez)

Ayhan ERDOĞAN: Bursa – Osmangazi Lütfi Banuşoğlu İlköğretim Okulu Müdürü (Posof-Merkez)

Şeref ÇİFTÇİ: Bursa – İnegöl Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü (Al Köyü)

Turgut AKÇA: Bursa – İnegöl Alanyurt Fatih İlköğretim Okulu Müdürü (Akballı Köyü)

Fuat ALTUNBULAK: Bursa Özel Yıldız Dershanesi Müdürü (Sarıdarı Köyü)

Murat ÇAĞLAYAN: Bursa – Osmangazi Hürriyet Anadolu Lisesi Müdürü (Özbaşı Köyü)

Yazdan TAŞDEMİR: Bursa – İnegöl Dörtçelik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü (Kayınlı Köyü)

İshak DOĞAN: Bursa – İnegöl Mezit İlköğretim Okulu Müdürü (Alabalık Köyü)

Kubilay DEMİRHAN: Bursa – Yıldırım İhsan Dikmen 3 İlköğretim Okulu Müdürü (Demirdöven Köyü)

Şener ERDEM: Bursa – Yıldırım Fidyekızık İlköğretim Okulu Müdürü (Özbaşı Köyü)

Zakir ÖZDEMİR: Bursa – İnegöl Anadolu İmam-Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı (Özbaşı Köyü)

Ferman KARATAŞ: Bursa – İnegöl Şakir Lakşe İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı (Aşıküzeyir Köyü)

Seyyar KARATAŞ: Bursa – İnegöl 80.Yıl Mesudiye İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı (Aşıküzeyir Köyü)

Reşat BALCI: Bursa – İnegöl Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı (Taşkıran Köyü)

Seçkin ACAR:Bursa – İnegöl 19 Mayıs İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı (Armutveren Köyü)

Cahat GÜZEL: Bursa – İnegöl Hacer Salih Yıldız İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı (Süngülü Köyü)

Erdoğan ERDEM: Bursa – İnegöl Çitli Nihat Korkmaz İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı (Baykent Köyü)

Durmuş KARADENİZ: Bursa – İnegöl Mezit Kurşunlu İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı (Süngülü Köyü)

Asım AKÇAY: Bursa – Nilüfer Cavit Çağlar İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı (Gönülaçan Köyü)

Turgut BAŞKENT: Bursa – Nilüfer Canaydın İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı (Gönülaçan Köyü)

Köksal ÖZKOŞAR: Bursa – Osmangazi Kükürtlü Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı (Eminbey Köyü)

Necati ÇİFTÇİ: Bursa – Yıldırım Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu Müdür Baş Yardımcısı (Akballı Köyü)

İlhan ÖZTÜRK: Bursa – Yıldırım İŞGİR İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı (Baykent Köyü)

Yasemin ÇİFTÇİ: Bursa – Yıldırım Mümin Gençoğlu 2. İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı (Asmakonak Köyü)

Abdullah KARATAŞ: Bursa – Yıldırım Dörtçelik İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı (Gürarmut Köyü)

Yalçın YILMAZ: Erzurum Maksut Efendi İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı

Ufuk Işık ŞANAL: Ezrurum – Horasan M.Fehmi Bilge İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı (Aşıkzülali Köyü)

İbrahim GÜNGÖR: Gaziantep – Oğuzeli Yazır Köyü Fevziye Polat İlköğretim Okulu Müdürü (Posof-Merkez)

Gürhan KURUKAYA: İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü (Süngülü Köyü)

Ümit Yaşar ÇELİK: İstanbul – Esenler Fatih Dershanesi Müdürü (Özbaşı Köyü)

Faruk GÜLTEKİN: İstanbul – Ümraniye Hasan Tahsin İlköğretim Okulu Müdür Baş Yardımcısı (Posof-Merkez)

Fevzi BİLİCİ: İstanbul – Küçükçekmece Halkalı Doğa İlköğretim Okulu  Müdür Yardımcısı

Celal KAYA: Kahramanmaraş 125.Yıl İlköğretim ve İş Okulu Müdürü (Çamyazı köyü)

Selçuk AKGÜN: Kars Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Müdürü (Aşıkzülali Köyü)

Kemal DAŞDEMİR: Kars – Selim Atatürk YİBO Müdür Baş Yardımcısı (Süngülü Köyü)

Ersin AKKAR: Kars Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı (Türkgözü Köyü)

Serkan DEMİREL: Kars Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı (Kır-Damala Köyü)

Mustafa TAŞPINAR: Kilis – Polateli Öncüpınar İlköğretim Okulu Müdürü (Günlüce Köyü)

Cevdet KAYA: Kocaeli – Kartepe Yıldız Entegre Ticaret Meslek Lisesi Müdürü (Kaleönü Köyü)

Burak YILDIZ: Kocaeli – Gebze Eskihisar Özel Mucize Eğitim Merkezi Müdürü (Sarıdarı Köyü)

Bülent ÖZCAN: Kocaeli – Çayırova Mustafa Necati İlköğretim Okulu Müdürü (Demirdöven Köyü)

Cantürk ŞANAL: Kocaeli – Derince Fatih İlköğretim Okulu Müdürü (Aşıkzülali Köyü)

Nusret ÇİFTÇİ: Kocaeli – Körfez İgsaş İlköğretim Okulu Müdürü (Aşıkzülali Köyü)

Savaş ŞANAL: Kocaeli – Gebze Lisesi Müdürü (Aşıkzülali Köyü)

İslam YAZICI: Kocaeli – Gebze Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısı (Yeniköy)

Kemal GÜRLER: Niğde – Bor Kılıçlar İlköğretim Okulu Müdürü (Kalkankaya Köyü)

Hakkı BALCI: Okul Müdürü – Sakarya (Akballı Köyü)

Seher KULEİN: Samsun SCB Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü

Taner ASLAN: Samsun – Canik Tuzaklı Köyü İlköğretim Okulu Müdürü

Enver UĞURLU: Zonguldak – Karadeniz Ereğli Vesile Dikmen İlköğretim Okulu Müdürü (Baykent Köyü)

Ünal AVCI: Zonguldak – Çatalağzı Çok Programlı Lisesi Müdürü (Yeniköy)

 

 

*****************************

 ASKERİ ÜST DÜZEY HEMŞEHRİLERİMİZ

Tuğg.Gültekin ÜZÜM: Tuğgeneral (Kalkankaya Köyü)

Dz.Kur.Alb.Nihat ALTUNBULAK: Deniz Kumay Albay – İzmir (Sarıdarı Köyü)

Kur.Alb.Erdinç SOYAK: Genel Kurmay Başkanlığı (Doğrular Köyü)

Kur.Alb.Yaşar KURTULUŞ: Emekli Kurmay Albay (Binbaşıeminbey Köyü)

Kur.Alb.Ali TOPÇU: Emekli Kumay Albay (Söğütlükaya Köyü)

Kur.Alb.Yavuz BULUT: Kurmay Albay (Alabalık Köyü)

Yrb.Ercan SOYAK: Yarbay – Kara Kuvvetleri Komutanlığı (Doğrular Köyü)

Alb.Şemsettin YÜKSEL: Jandarma Albayı (Posof-Merkez)

Alb.Mete ÇOLAK: Hava Albayı (Posof-Merkez)

Alb.Fehim ÇAĞLAYAN: Albay (Posof-Merkez)

Alb.Memedali ERTÜRK: Emekli Albay (Posof-Merkez)

Alb.Cem AKTAŞ: Albay (Posof-Merkez)

Alb.Kibar AKTAŞ: Albay (Posof-Merkez)

Alb.Dursunali AYGÜN: Albay (Posof-Merkez)

Alb.Ahmet ACAR: Albay (Posof-Merkez)

Alb.Nizamettin ACAR: Albay (Posof-Merkez)

Alb.Hikmet GÜNEY: Emeki Albay – Milli Savunma Müfettişi (Binbaşıeminbey Köyü)

Alb.Rasim OLŞEN: Emeki Albay (Binbaşıeminbey Köyü)

Alb.Yılmaz KURTULUŞ: Emekli Albay (Binbaşıeminbey Köyü)

Alb.Fikret AKDENİZ: Öğretmen Albay (Günlüce Köyü)

Alb.Fahri ATABAŞ: Albay – Rahmetli (Süngülü Köyü)

Alb.Bahadır ÖZEL: Albay – Burhaniye/Balıkesir (Türkgözü Köyü)

Alb.Zafer ÖZDEMİR: Öğretmen Albay – Balıkesir(Türkgözü Köyü

Alb.Ersoy GÜNDÜZ: Piyade Albay – İstanbul (Türkgözü Köyü)

Alb.Adnan ŞANLI: Albay (Kopuzlu Köyü)

Alb.Ufuk AKÇA:Albay (Akballı Köyü)

Alb.Osman ERDOĞAN: Albay – Emekli/Posof (Aşıkzülali Köyü)

Alb.Cavit KÖKTEN: Albay (Aşıkzülali Köyü)

Alb.Yusuf ÇELİK: Albay (Baykent Köyü)

Alb.Ramiz ÇELİK: Albay (Baykent Köyü)

Alb.Zerafettin ÖNER: Albay – Emekli/Ankara (Çakırkoç Köyü)

Alb.İsfendiyar ÖNDER: Albay – Emekli/Ankara (Çakırkoç Köyü)

Alb.Mükerrem ERBAŞ: Albay (Gönülaçan Köyü)

Alb.Suat CİHANGİR: Albay (Kayınlı Köyü)

Alb.Fevzi TAŞÇI: Albay (Kır-Damala Köyü)

Aydemir YAŞAR: Subay/Emekli – Ankara (Taşkıran Köyü)

İbrahim Bora YÜKSEL: Plot – Şehit (Posof-Merkez)

Kıd.Üst.Yeşer SAYGILI: Kıdemli Üstteğmen – Ankara (Posof-Merkez)

Sedat SAYGILI: Astsubay – Kars/Merkez (Posof-Merkez)

Şener ÇELİK: Piyade Yüzbaşı (Arılı Köyü)

Murat GÜLER: Binbaşı – Ankara (Türkgözü Köyü)

Kayhan TURAN: Piyade Yüzbaşı – Kabil/Afganistan (Türkgözü Köyü)

Ahmet KARANFİL: Deniz Astsubay – Gölcük/Kocaeli (Türkgözü Köyü)

Ercüment GÖKKAYA: Deniz Astsubay – İstanbul (Türkgözü Köyü)

Ali Erkan ÖZDEMİR: Astsubay – Manisa (Türkgözü Köyü)

Yusuf ULUTAŞ: Hava Astsubay – Kayseri (Türkgözü Köyü)

Mehmet ÖNAL: Jandarma Kd.Astsubay – Emekli/Bodrum-Yalıkavak (Al Köyü)

Nuri Kemal ÇOLAK: Jandarma Genel Komutanlığı Personel Şube Müdürü (Posof-Merkez)

 

*****************************

EMNİYET MENSUBU ÜST DÜZEY GÖREVLİ POSOFLU HEMŞEHRİLERİMİZ

Necati BİLİCAN: Türkiye Eski Emniyet Genel Müdürü (Özbaşı Köyü)

Rafet Ufuk ÖNDER: Emniyet Genel Müdürlüğü İnterpol Daire Başkanı (Asmakonak Köyü)

Ayhan KOÇ: Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcısı (Yeniköy)

İsa ÇİFTÇİ: Kars İl Emniyet Müdürülüğü Muhabere Elektronik Şube Müdürü (Özbaşı Köyü)

Kibar GÜNDÜZ: Kilis Eski İl Emniyet Müdürü – Rahmetli Oldu (Türkgözü Köyü)

Ayhan SAYGILI: İzmir – Aliağa İlçe Emniyet Müdürü (Posof-Merkez)

Melike YILMAZ: Emniyet Müdürü (Posof-Merkez)

Tuncer AVCI: I. Sınıf Emniyet Müdürü (Türkgözü Köyü)

Ertuğrul AYDIN: Emniyet Müdürü – Emekli/Bursa (Türkgözü Köyü)

Köksal AVCI: Emniyet Müdürü (Yeniköy)

Kemal GÜNGÖR: Emniyet Müdürü (Aşıkzülali Köyü)

Yılmaz GÜNGÖR: Emniyet Müdürü (Aşıkzülali Köyü)

Temindar ERGÜN: Emniyet Müdürü – Rahmetli Oldu (Özbaşı Köyü)

İsmet ÇELİK: Emniyet Amiri – Emekli (Özbaşı Köyü)

Necati ÇAYCI: Trafik Başkomiseri – Emekli/İstanbul (Posof-Merkez)

Cevdet AŞKIN: Başkomiser – Bursa İl Emniyet Müdürlüğü (Posof-Merkez)

Necati EŞKİN: Başkomiser – Rahmetli Oldu (Posof-Merkez)

Tuncay ERTÜRK: Başkomiser/Emekli – Bursa (Posof-Merkez)

Orhan ERGÜN: Başkomiser – Ankara (Posof-Merkez)

Hasan AVCI: Komiser – İstanbul (Yeniköy)

Dursun ALAGÖZ: Trafik Emniyet Amiri/Emekli – Bursa (Demirdöven Köyü)

Reis YILMAZ: Başkomiser (Sarıdarı Köyü)

Metin SOYDEMİR: Başkomiser – İstanbul (Asmakonak Köyü)

Yılmaz YILMAZ: Başkomiser (Doğrular Köyü)

Cengiz ŞAHİN: Başkomiser/Emekli (Çamyazı Köyü)

Cevdet ZEYREK: Başkomiser/Emekli (Yolağzı Köyü)

İlhan AVCI: Başkomiser (Türkgözü Köyü)

Cengiz AVCI: Başkomiser (Türkgözü Köyü)

İlhan GÜMÜŞ: Başkomiser (Türkgözü Köyü)

Tacettin ORHAN: Başkomiser (Türkgözü Köyü)

İlhan SÖNMEZ: Başkomiser (Türkgözü Köyü)

Fevzi GÜNDOĞDU: Başkomiser (Gönülaçan Köyü)

Ünsal ÖZTÜRK:  Başkomiser – Emekli/Aydın

Mansur DURAK: Başkomiser (Gönülaçan Köyü)

Yener İŞBECER: Başkomiser (Gönülaçan Köyü)

Enis İŞBECER: Başkomiser – Emekli/Bursa (Gönülaçan Köyü)

Sıtkı ULUDAĞ: Başkomiser (Aşıkzülali Köyü)

Şerafettin CENGİZ: Başkomiser – Emekli/İstanbul (Al Köyü)

 

 

*****************************

 BANKA YÖNETİCİLERİMİZ

Yasin YALÇIN: Garanti Bankası Emekli Bireysel Bankacılık Akdeniz Bölge Müdürü (Özbaşı Köyü)

Av.Hilmi TEKOĞLU: Garanti Bankası Genel Müdür Müşaviri (Binbaşıeminbey Köyü)

Adem Özer EŞKİN: Ziraat Bankası Müfettişi – Ankara (Posof-Merkez)

Nihat UZUN: Ziraat Bankası Müfettişi – Ankara (Posof-Merkez)

Gökhan TURAN: Halk Bankası Müfetişi – Bursa (Türkgözü Köyü)

Hakan   TURAN: Vakıflar Bankası Denetmeni – Bursa (Türkgözü Köyü)

Mustafa Bilge ERDOĞAN: Bursa Ziraat Bankası Heykel Şubesi Uzman Yardımcısı (Posof-Merkez)

Alper YILDIZ: İzmit Merkez Finans Bankası Müdürü (Türkgözü Köyü)

Murat GÖGTAŞ: Ankara – Ulucanlar  Akbank Şube Müdürü (Gönülaçan Köyü)

Erdinç ÖZTÜRK: Finans Bank Şube Müdürü – İstanbul (Uğurca Köyü)

Öznur ÖZTÜRK: İstanbul – Yeşilköy HSBC Banka Şubesi Müdür Yardımcısı (Posof-Merkez)

Emrah EKİNCİ: KKTC – Lefkoşe HSBC Banka Şubesi Müdür Yardımcısı (Türkgözü Köyü)

Orhan ERMEN: Banka Müdür Yardımcısı – Ziraat Bankası/Ankara (Binbaşıeminbey Köyü)

Muhsin KAYA: Yapı Kredi Bankası Operasyon Yönetmeni – Emekli
(Özbaşı Köyü)

Dilaver YALÇIN: Garanti Bankası Bireysel Bankacılık Yönetmeni – Emekli (Özbaşı Köyü)

Muammer EKİNCİ: Banka Müdür Yardımcısı Emekli/Balıkesir (Türkgözü Köyü)

Atilla TURGUT: Emekli İller Bankası Kontrol Şube Müdürü (Türkgözü Köyü)

Fezayir ŞANLI: Halk Bankası Şefi – Bursa (Yeniköy)

Zeki ERTÜRK: Banka Müdürü – Emekli/Kocaeli (Posof-Merkez)

Mustafa ÇAĞLAYAN: Banka Müdürü (Posof-Merkez)

Cemal DURGUN: Banka Müdürü (Al Köyü)

Özlem GÜNGÖR: Denizli – Sarayköy Halk Bankası Müdür Yardımcısı (Al Köyü)

Oktay SOLMAZ: Banka Müdürü – Ankara (Çambeli Köyü)

Soner BALCI: Akbankası Şube Müdürü – İstanbul (Akballı Köyü)

Zülali ÖZTÜRK: Banka Müdürü (Akballı Köyü)

Aydın AKÇA: Banka Müdürü (Akballı Köyü)

Temel AKÇAY: Banka Müdürü (Baykent Köyü)

Haydar ÖZTÜRK: Banka Müdürü – Emekli/Ankara (İncedere Köyü)

İhsan BİLİCİ: Banka Müdürü – Emekli/Ankara (İncedere Köyü)

Merdali TÜTER: Banka Müdürü (İncedere Köyü)

Orhan ERMEN: Banka Müdür Yardımcısı – Ankara (Binbaşıeminbey Köyü)

Cengiz MERT: Banka Müdürü (Günlüce Köyü)

Yavuz SUBAŞI: Banka Müdürü (Günbatan Köyü)

Ulgar ESENOĞLU: Banka Müdür Yardımcısı – Emekli (Özbaşı Köyü)

Bilge ALTUNBULAK: Banka Operatörü – Vakıflar Bankası/Bursa (Sarıdarı Köyü)

Yalçın MERT: İzmir – Konak İş Bankası Şubesi Müdürü (Al Köyü)

Celil Sayhan MUTLU: Yapı ve Kredi Bankası Müfettiş Yardımcısı (Armutveren Köyü)

 

 

*****************************

 SPORCU – SPOR YÖNETİCİSİ HEMŞEHRİLERİMİZ

Av.Öztürk YAZICI: Bursaspor Hukuk İşleri Sorumlusu (Yaylaaltı Köyü)

Yurdaer EKİCİ: Bursa – İnegöl Kocatepe Spor Kulüb Başkanı (Gümüşkavak Köyü)

Hakan ERGÜL: Bursa – İnegöl Kocatepe Spor Kulüb Başkan Vekili (Uluçam Köyü)

Caner ERGÜL: Bursa – İnegöl Kocatepe Spor Kulüb Asbaşkanı (Çambeli Köyü)

Ümmet KAYA: Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonu (Çayırçimen Köyü)

Erkan ÜLVAN: Üniversiteler Arası Dünya Güreş Şampiyonu (Çambelei Köyü)

Ertuğrul ERGEZEN: Milli Boksör (Armutveren Köyü)

Sezgin ÖZALP: Antrenör – Bursaspor

Akın YEŞİLYURT: Futbolcu – Gebze (Çamyazı Köyü)

H.İbrahim ATAMAN: Taekwondo Antrenörü (Demirdöven Köyü)

Orhan BİLİCAN: Belçika Yük Kaldırma (Powerlifting) Milli Takımı Sporcusu (Çamyazı Köyü)

Muhammet BİLİCAN: Belçika Yük Kaldırma (Powerlifting) Milli Takımı Sporcusu (Çamyazı Köyü)

 

*****************************

 SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ – DERNEK YÖNETİCİSİ HEMŞEHRİLERİMİZ

Akın KARADENİZ: ÂLİMDER Genel Başkanı (Süngülü Köyü)

İlhan MERT: Kars Türk-Eğitimsen Şube Sekreteri (Al Köyü)

Bekir KALE: Türkiye Şairler Birliği Genel Başkanı (Armutveren Köyü)

Tuncel TURGUT: Ankara (Türkgözü Köyü)

Yazdan YAZICI: Kocaeli – Gebze Petrol-İş BASF İşyeri Temsilcisi (Yeniköy)

Şener UĞURLU: Belçika – Anvers Genç Türkler Derneği Başkanı

İhsan BİLGİLİ: Bursa AYŞAD Başkanı (Kayınlı Köyü)

Ahmet YELBAŞ: Fransa – Bordeaux Türk Kültür Merkezi Başkanı (Binbaşıeminbey Köyü)

Evsel BİLİCAN: Fransa – Bordeaux Cenaze Nakil Fonu Başkanı (Kumlukoz Köyü)

Burhan ÖZKOŞAR: Dünya Ahıska Türkleri Birliği Avrupa Birliği Temsilcisi (Binbaşıeminbey Köyü)

Fevzi AYDIN: Fransa – Strazbourg Cojep Eğitim Merkezleri Başkanı (Kurşunçavuş Köyü)

Nihat ÖZTÜRK: Belçika – Tilburg Türk Kültür Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi (Aşıküzeyir Köyü)

Nevzat KARATAŞ: İstanbul DİSK Genel İş Sendikası Anadolu Yakası 2 Nolu Şube Başkanı (Çayırçimen Köyü)

Cuma YILMAZ: İstanbul DİSK Emekli Sen 3 Nolu Şube Sekreteri

İlminur BİLGİ YİĞİTOĞLU: Bursa Usta Öğreticiler Derneği Başkanı (Kalkankaya Köyü)

Gönül ÇİFTÇİ İNANMIŞIK: Bursa Teleferik Halk Meclisi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi (Günlüce Köyü)

Yasin YALÇIN: Antalya Kars Ardahan Iğdır Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi (Özbaşı Köyü)

Başyürek ALTIN: Eğitim-Sen Merkez Genel Basın Yayın Sekreteri

Seddi ÇELİK: Türkiye Hentbol Federasyanu Merkez Hakem Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi

Hilmi ŞANLI: Türkiye Diyanet Vakıf-Sen Bursa Şubesi Başkanı (Kopuzlu Köyü)

Yılmaz Serhat BALCI: Bilceik Üniversiteliler Topluluğu Derneği Başkan Yardımcısı (Taşkıran Köyü)

Okyay  KARATAŞ: Belçika Çağdaş Dernekler Federesyonu Başkanı (Türkgözü Köyü)

Selim ÇELİK: Zonguldak Ardahanlılar Derneği Başkanı (Günlüce Köyü)

Yakup AKSEL: Türkiye Jeoloji Mühendisleri Odası Ardahan İl Temsilcisi (Süngülü Köyü)

Fikret AKYÜZ: İzmir Kars Ardahan Iğdır Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı (Doğrular Köyü)

Orhan VURAL: Fransa/Bordeaux – Flers Türk Kültür Derneği Başkanı (Asmakonak Köyü)

Özcan KURİ: Almanya – Dortmund IGMG RUHR-A Bölge Başkanı (Süngülü Köyü)

Bilgivar ERGÜN: Bursa KESK Büro Emekçileri Sendikası Şube Sekreteri (Özbaşı Köyü)

Dr.Kasım TURGUT: Türk İdareciler Derneği Genel Yayın Yönetmeni (Söğtlükaya Köyü)

Fevzi DÜLGER: Bursa – İnegöl Ticaret Sanayi Odası 20.Meslek Komitesi Başkanı (Gümüşkavak Köyü)

Özgür ÖZTÜRK: Bursa – İnegöl Ticaret Sanayi Odası 20.Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı (Taşkıran Köyü)

Dr.Arzu ERBİLİCİ: Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Veznedar Üyesi (Armutveren Köyü)

Dt.Savcı RİCALOĞLU: Türk Dişhekimleri Birliği Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi (Posof-Merkez)

Av.Ufuk EKİNCİ: Kocaeli KAISİAD Başkanı (Armutveren Köyü)

Şemsettin UĞURLU: Belçika Müslümanlar Temsil Kurumu (Executif) Genel Başkanı (Özbaşı Köyü)

Ecz.Yunus DÜNDAR: Eczacı Odası Ardahan il Temsilcisi (Al Köyü)

Özdoğan DURMAZ: Bursa – İnegöl Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi

Av.Hikmet YÜCEL: Zonguldak Barosu Denetleme Kurulu Üyesi (Arılı Köyü)

Mehmet OĞUZ: Ahıskalılar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı

Cemal KILIÇOĞLU: Hak-Sen Bursa İl Başkanı (Aşıkzülali Köyü)

Enver ÖNDER: Tüm Öğrenci Velileri Dayanışma Derneği Başkanı (Aşıkzülali Köyü)

Erol KÖKTEN: Isparta Eğitim-Sen İl Temsilciliği Başkanı (Aşıkzülali Köyü)

Mustafa ÇINAR: Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikası Mersin İl Temsilcisi

Ayhan ÇANKAYA: İnegöl Elektrik Elektronik ve Benzerleri Odası Yön.Kur.Üyesi

Rahim KÖKTEN: Eskişehir – Çifteler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı (Aşıkzülali Köyü)

Erdoğan KÖKTEN: Eskişehir – Çifteler Birlik Otobüsleri Yönetim Kurulu Başkanı (Aşıkzülali Köyü)

Okyay  KARATAŞ: Belçika Çağdaş Dernekler Federesiyon Başkanı (Türkgözü Köyü)

Bülent ÇAYCI: Ankara SHÇEK Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi (Posof-Merkez)

Mehmet Çağrı MERT: İstanbul Türk Ocağı Gençlik Kolları Başkanı (Al Köyü)

 

 

 

*****************************

YAZAR OLAN HEMŞEHRİLERİMİZ

 

Burhan ÖZKOŞAR: Gazeteci Yazar (Binbaşıeminbey)

Yaşar ÇAĞLAYAN: Eğitimci Tarihçi Yazar (Posof-Merkez)

Şener USANMAZ: Eğitimci Yazar – Şair (Posof-Merkez)

Turgay USANMAZ: Eğitimci Yazar – Şair (Posof-Merkez)

Dr.Ahmet OCAK: İlahiyatçı Yazar (Kumlukoz Köyü)

Nevrettin ULUDAĞ: Şair-Yazar (Al Köyü)

Yunus ZEYREK: Tarih Edebiyat Araştırmacısı – Yazar (Yolağzı Köyü)

Hafız AKSEL: Araştırmacı Yazar (Süngülü Köyü)

Fehmi BAYRAKTAROĞLU: Eğitimci Yazar (Yaylaltı Köyü)

Ahmet ACAR: Araştırmacı Yazar (Posof-Merkez)

Doç.Dr.Öztürk EMİROĞLU: Eğitimci Yazar (Al Köyü)

Ensar Turgut TEKİN: Eğitimci Yazar – Aydın/Söke (Sarıdarı Köyü)

Maksut CİHANGİR: Eğitimci Yazar (Kalkankaya Köyü)

Nihat DOĞRU: Eğitimci Tarihçi Yazar (Doğrular Köyü)

İlhami ÖZTÜRK: Eğitimci Yazar (Asmakonak Köyü)

Şemsettin ATAMAN: Eğitimci Yazar/Şair (Kalkankaya Köyü)

Suca DÜNDAR: Şair Yazar (Al Köyü)

Cemil BULUT: İlahiyatçı Yazar (Sarıdarı Köyü)

Ali Fuat AZGUR: Hukukçu Yazar (Posof-Merkez)

Bekir KALE: Şair Yazar (Armutveren Köyü)

Ömer AYDIN: Gazeteci Yazar (Kurşunçavuş Köyü)

Zekeriya BULUT: Eğitimci Yazar (Özbaşı Köyü)

Kazım IŞIK: Eğitimci Yazar (Derindere Köyü)

Şener KAYA: Şair Yazar (Yeniköy)

 

 

 

*****************************

 

 

BAKANLIKLARDA GÖREVLİ ÜST DÜZEY HEMŞEHRİLERİMİZ

 

Dilek ERDEM. Kültür ve Turzm Bakanlığı Özel Kalem Müdürü: (Posof)
Erdal ERDEM: Maliye Bakanlığı Gelir Uzmanı Denetmen (Posof)
Dr.Kasım TURGUT: TC. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişi (Söğtlükaya Köyü)

Bülent ÇAYCI: TC. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Özel Kalem Müdür Yardımcısı (Posof-Merkez)

Dr.Hüseyin DEMİREL: TC. Sağlık Bakanlığı Stratejik Yönetim ve Planlama Daire Başkanı (Posof-Merkez)

Gökhan ERGÜN: TC. Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı Müfettişi (Özbaşı Köyü)

İlhan AKDENİZ: TC. Savunma Bakanlığı Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdür Yardımcısı (Kol Köyü)

Mehmet ÖZTÜRK: TC. Savunma Bakanlığı Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu Müfettişi (Aşıkzülali Köyü)

Nazım BİLİCAN: TC. Başbakanlık Gümrük Müsteşarlığı Gümrükler Kontrol Genel Müdürü (Özbaşı Köyü)

Laçin AKÇAY: TC. Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü Makine İkmal Daire Başkanı

Nurettin ÇELİK: TC. Başbakanlık Gümrük Müsteşarlığı Müşaviri (Baykent Köyü)

Tamer YILDIZ: TC. Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müfettişi (Posof-Merkez)

Burhan EREN: TC. Sanayi Bakanlığı Müfettişi (Yolağzı Köyü)

İlhan ÖZDAŞ: TC. Enerji ve Tabii Koruma Bakanlığı İdari ve Mali İşler Şube Müdürü (Kol Köyü)

Nusret Polat POSOFLU: TC. Ulaştırma Bakanlığı Kara Ulaştırma Genel Müdür Yardımcısı (Armutveren Köyü)

Zafer AĞYAR: TC. Başbakanlık TÜİK Uzmanı (Aşıkzülali Köyü)

Ercan ÇAKAL: TC. Başbakanlık Kamu İhale Kurulu Başkanlığında Şef (Türkgözü Köyü)

Öznur AYAZ: TC. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Sakatlık İndirimi Şube Müdürü (Eminbey Köyü)

Yener GÜNGÖR: TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı (Aşıkzülali Köyü)

Selim GÜNGÖR: TC. Adalet Bakanlığı Teknik İşler Daire Başkanlığı Makina Mühendisi (Aşıkzülali Köyü)

Cengiz GÜNGÖR: TC. Adalet Bakanlığı Buca Cezaevi Saymanı (Aşıkzülali Köyü)

Zafer BAŞÇI: TC. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanı (Gönülaçan Köyü)

Kamil Kazım COŞKUN: TC.Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Kontrolörü (Al Köyü)

Saadettin EREN: TC.Tarım ve Köyişleri Bakanlığı TAGEM İdari ve Mali İşler Şube Müdürü (Armutveren köyü)

Kemal EREN: TC.Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Müfettişi

Mesut UĞURLU: TC.Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrük Müfettişi (Özbaşı Köyü)

 

 

*****************************

 

 

MÜHENDİS – MİMAR HEMŞEHRİLERİMİZ

 

Çalışkur ATALAY: Maden Jeoloji Yüksek Mühendisi – Rahmetli Oldu (Posof-Merkez)

Yavuz YILMAZ: Yüksek Elektrik Mühendisi – İstanbul/Emekli (Posof-Merkez)

Yavuz ACAR: Yüksek Orman Mühendisi – Rahmetli Oldu (Posof-Merkez)

Kenan ULAVUR: Uzman Ziraat Mühendisi – Elazığ (Posof-Merkez)

Naci TAŞKIRAN: Ziraat Mühendisi – Yalova Tarım İl Müdürlüğü (Posof-Merkez)

Levent DEMİREL: İnşaat Mühendisi – Ankara İl Bayındırlık Müdürlüğü (Posof-Merkez)

Kamalettin ATALAY: Maden Mühendisi – İzmir/Aliağa (Posof-Merkez)

Konur ATALAY: Makine Mühendisi – Ankara/Emekli (Posof-Merkez)

Caner ÖZTÜRK: Elektirk Elektronik Mühendisi – İstanbul/AKSA Jeneratör (Posof-Merkez)

Ferhat Ferhan ÖZGEN: Biyomedikal Mühendisi – İstanbul (Posof-Merkez)

Belgin ÇAKICI: Fizik Mühendisi (Posof-Merkez)

Özkan SAYILIR: İnşaat Mühendisi – Bursa (Posof-Merkez)

Devrim SAYILIR: Harita Mühendisi – Fas (Posof-Merkez)

Erkan SAYILIR: İnşaat Mühendisi – Bursa/İnegöl (Posof-Merkez)

Yudum USANMAZ: Ziraat Mühendisi – Bursa/İnegöl (Posof-Merkez)

Mahmut YILMAZ: Elektrik Mühendisi (Posof-Merkez)

Sabit ERTÜRK: Makine Mühendisi (Posof-Merkez)

Galip ERTÜRK: Elektrik Mühendisi (Posof-Merkez)

Adnan ERTÜRK: Makine Mühendisi (Posof-Merkez)

Çetin DEMİRKIRAN: Ziraat Mühendisi – İstanbul – Eyüp Belediyesi (Posof-Merkez)

Alper ÇOLAK: Orman Mühendisi (Posof-Merkez)

Secaattin AYGÜN: Mühendis – Rahmetli Oldu (Posof-Merkez)

Yusuf KARTAL: Ziraat Mühendisi – Rahmetli Oldu (Posof-Merkez)

Necmi SUCU: İnşaat Mühendisi – Ankara (Posof-Merkez)

Çağdaş KAPLAN: Elektrik Elektronik Mühendisi (Posof-Merkez)

Mustafa Murat ATALAY: Elektrik-Elektronik Mühendisi – İstanbul (Posof-Merkez)

Barkım Buğra SUCU: Elektronik Mühendisi – Ankara (Posof-Merkez)

Mehmet Salih ERTÜRK: Ziraat Mühendisi – Ankara (Posof-Merkez)

Savaş UZUN: Orman Mühendisi – Posof (Posof-Merkez)

Özgün Emre UĞURLU: Mekatronik Mühendisi – İstanbul (Posof-Merkez)

Yavuz GÜLTEKİN: Seramik Mühendisi – İstanbul (Posof-Merkez)

Muhammet ÇAĞLAYAN: Mühendis – İstanbul (Posof-Merkez)

Nezih BALCI: Uçak Mühendisi – Eskişehir (Akballı Köyü)

Mesut BALCI: Bilgisayar Mühendisi (Akballı Köyü)

Uğraş BALCI: Elektronik Haberleşme Mühendisi – Telokom Genel Müdürlüğü (Akballı Köyü)

Nurhayat ERGÜN: Orman Mühendisi – Erzurum İl Çevre ve Orman Müdürlüğü (Al Köyü)

Şentürk ÖNAL: İnşaat Mühendisi – Bodrum/Yalıkavak (Al Köyü)

Mustafa Salih GÜNGÖR: Makine Mühendisi – Muğla/Dalaman (Al Köyü)

Perihan CENGİZ: Elektrik Mühendisi – Kanada (Al Köyü)

Neşe COŞKUN: İnşaat Mühendisi (Al Köyü)

Barbaros DOĞRUEL: Kimya Mühendisi – İstanbul (Al Köyü)

Mehmet APAYDIN: İnşaat Mühendisi – Bursa (Al Köyü)

Adnan YAĞMUR: İnşaat Mühendisi – Ankara Büyükşehir Belediyesi (Al Köyü)

Atalay YAĞMUR: Kimya Mühendisi – Emekli/Kocaeli (Al Köyü)

Cemil BULUT: Yüksek Orman Mühendisi (Alabalık Köyü)

Zafer BULUT: Makine Mühendisi (Alabalık Köyü)

Hamza YILMAZ: Elektrik Mühendisi (Alabalık Köyü)

Bülent BULUT: Elektirk – Elektronik Mühendisi – Kocaeli (Alabalık Köyü)

Sabri BAYRAKTAR: Harita Mühendisi (Arılı Köyü)

Cengiz YILMAZ: Elektrik Mühendisi – İstanbul (Arılı Köyü)

Fatih ERGEZER: Makine Mühendisi (Armutveren Köyü)

Volkan GÜNLER: İnşaat Mühendisi – Bursa/İnegöl (Armutveren Köyü)

Sertaç ERBİLİCİ: Kimya Mühendisi (Armutveren Köyü)

Nuri AYDINLI: Metalurji ve Malzeme Mühendisi (Armutveren Köyü)

Tayfun AYDINLI: Bilgisayar Mühendisi – Lefkoşa/KKTC (Armutveren Köyü)

Doğan GÜRLER: Makina Mühendisi – Ordu (Armutveren Köyü)

Eylem ÖZEL BAKUER: Jeoloji Mühendisi (Asmakonak Köyü)

Murat SAYDEMİR: Mimar – Bof Design Ltd.Şti. (Asmakonak Köyü)

Apdullah TÜRKOĞLU: Maden Mühendisi (Aşıküzeyir Köyü)

Göksel BİLİCAN: Yüksek İnşaat Mühendisi – Almanya/Herne (Aşıkzülali Köyü)

Volkan EVNİ: Metalurji ve Malzeme Mühendisi (Aşıkzülali Köyü)

Zafer AĞYAR: Endüstri Mühendisi – Ankara (Aşıkzülali Köyü)

Yakup ELGÜN: İnşaat Mühendisi (Aşıkzülali Köyü)

Turan ÖNER: Makina Mühendisi – İstanbul (Aşıkzülali Köyü)

Recep DURGUN: İnşaat Mühendisi – İstanbul (Aşıkzülali Köyü)

Selçuk ÇAĞLAR: Bilgisayar Mühendisi (Aşıkzülali Köyü)

Kenan ÇAĞLAR: Elektrik Mühendisi (Aşıkzülali Köyü)

Devrim ÇAĞLAR: Elektronik Mühendisi – Ankara (Aşıkzülali Köyü)

Barış ÇAĞLAR: Elektronik Mühendisi – Ankara (Aşıkzülali Köyü)

Barış Çağlar: Elektronik Mühendisi – Ankara (Aşıkzülali Köyü)

Cemil ARICI: İnşaat Mühendisi (Aşıkzülali Köyü)

Tüncel ÖNDER: Ziraat Mühendisi (Aşıkzülali Köyü)

Cengiz KARGI: Makina Mühendisi (Aşıkzülali Köyü)

Mehmet ERGÜN: Ziraat Mühendisi (Aşıkzülali Köyü)

Metin DURGUN: Çevre Mühendisi (Aşıkzülali Köyü)

Selim GÜNGÖR: Makina Mühendisi – Ankara (Aşıkzülali Köyü)

Bilen GÖKTEN: İnşaat Mühendisi (Aşıkzülali Köyü)

Sait YÜKSEL: Jeofizik Mühendisi (Aşıkzülali Köyü)

Nurer YÜKSEL: Endüstri Mühendisi – İstanbul (Aşıkzülali Köyü)

Nihat ERDEM: Jeoloji Mühendisi – Kocaeli (Aşıkzülali Köyü)

Tuğba ÖNER: Gemi İnşaatı Mühendisi (Aşıkzülali Köyü)

Erdal AĞYAR: Elektronik Mühendisi – Kocaeli (Aşıkzülali Köyü)

Ümit AĞYAR: Elektrik Mühendisi – Kocaeli (Aşıkzülali Köyü)

Gökhan AĞYAR: Makina Mühendsi – Kocaeli (Aşıkzülali Köyü)

Kadir ERDEM: Elektronik Mühendisi – Kocaeli (Aşıkzülali Köyü)

Ümit BULCA: Gıda Mühendisi – İstanbul (Aşıkzülali Köyü)

Barış ARICI: Gıda Mühendisi – Ankara (Aşıkzülali Köyü)

Volkan KAYMAKÇI: Ziraat Mühendisi – İstanbul (Aşıkzülali Köyü)

Hikmet ULAŞ: Makina Mühendisi – Kocaeli (Aşıkzülali Köyü)

Ufuk ÖNDER: Elektrik Elektronik Mühendisi – İstanbul (Aşıkzülali Köyü)

Barış ÇAYLAR: Makina Mühendisi – İstanbul (Aşıkzülali Köyü)

Uğur ÇAYLAR: Makina Mühendisi – Ankara (Aşıkzülali Köyü)

Hüsamettin SANATÇI: Makine Mühendisi – Bursa (Baykent Köyü)

Kamil AYAR: Makine Mühendisi – Bursa (Binbaşıeminbey Köyü)

Fuat AKMEN: Fizik Mühendisi  İstanbul (Binbaşıeminbey Köyü)

Köksal KOÇAKOĞLU: Makine Mühendisi – Hollanda (Binbaşıeminbey Köyü)

Atilla ERGÜN: Makine Mühendisi – Fransa (Binbaşıeminbey Köyü)

Serhat ERGÜN: İnşaat Mühendisi – Bodrum/MUĞLA (Binbaşıeminbey Köyü)

Yüksel YAŞAR: Makina Mühendisi – TCDD/Ankara (Binbaşıeminbey Köyü)

Evsel ERKAN: Orman Mühendisi (Binbaşıeminbey Köyü)

Enver ÖZDEMİR: Ziraat Mühendisi (Binbaşıeminbey Köyü)

Şener ERDOĞAN: Makine Mühendisi (Binbaşıeminbey Köyü)

Bülent ERGEZER: İnşaat Mühendisi – Ankara (Binbaşıeminbey Köyü)

Ahmet GÜNER: Jeoloji Mühendisi (Binbaşıeminbey Köyü)

Cihan TEKOĞLU: Makine Mühendisi (Binbaşıeminbey Köyü)

Faruk DEMİRCİ: Mimar (Binbaşıeminbey Köyü)

Zeynep ERDOĞAN: Mimar (Binbaşıeminbey Köyü)

Yahya ÖNDER: Makine Mühendisi (Çakırkoç Köyü)

Orhan KAHVECİ: Harita Mühendisi – Ankara (Çakırkoç Köyü)

Selçuk ÖZYAY: İnşaat Mühendisi (Çambeli Köyü)

Nizamettin ÖZYAY: Orman Mühendisi (Çambeli Köyü)

Tibet ÖZYAY: İnşaat Mühendisi (Çambeli Köyü)

Ufuk AKYÜZ: Harita Mühendisi (Çamyazı Köyü)

Apdullah ÇAKMAK: Matematik Mühendisi – Bursa (Çayırçimen Köyü)

Salih ÇİMEN: Elektrik Mühendisi – İstanbul (Çayırçimen Köyü)

Köksal ATAMAN: Bilgisayar Mühendisi (Demirdöven Köyü)

Engin ATAMAN: Makine Mhendisi – Eskişehir (Demirdöven Köyü)

Nazım YALÇIN: İnşaat Mühendisi – Bursa (Demirdöven Köyü)

Yücel AYDIN: İnşaat Mühendisi (Erim Köyü)

Fevzi DÜLGER: Makine Mühendisi – Bursa/İnegöl (Gümüşkavak Köyü)

Kerem BİLİCAN: Elektrik Mühendisi – Kocaeli (Gümüşkavak Köyü)

Ercan EKİCİ: Tekstil Mühendisi – Bursa (Gümüşkavak Köyü)

Çelik DÜLGER: İnşaat Mühendisi – Ankara (Gümüşkavak Köyü)

Hakan EKİCİ: Ziraat Mühendisi – Eskişehir (Gümüşkavak Köyü)

Apdurrahman BAŞKENT: Gıda Mühendisi – Rahmetli Oldu (Gönülaçan Köyü)

Azem BAŞYAPICI: Ziraat Mühendisi (Gönülaçan Köyü)

Şenol ERDOĞAN: Yüksek Makine Mühendisi

Cengiz ÇİFTÇİ: İnşaat Mühendisi – İstanbul (Günlüce Köyü)

Enis AKYÜZ: Mimar (Günlüce Köyü)

Hüsamettin SAYILIR: İnşaat Mühendisi (Günlüce Köyü)

Zeki SAYILIR: İnşaat Mühendisi (Günlüce Köyü)

Mehmet DEMİRCİ: Yüksek Elektrik Mühendisi (İncedere Köyü)

Ali EKİCİ: Elektrik Mühendisi (İncedere Köyü)

Fatih Özgür BİLGİ: Yüksek Seramik Mühendisi (Kalkankaya Köyü)

Evsel DEMİR: Makine Mühendisi – Ankara (Kalkankaya Köyü)

Rasim ÖZTÜRK: Fizik Mühendisi (Kalkankaya Köyü)

Öztekin ÖZTÜRK: Bilgisayar Mühendisi (Kalkankaya Köyü)

İsmail ÖZTÜRK: Elektrik Mühendisi (Kalkankaya Köyü)

Özay ÖZTÜRK: Fizik Mühendisi (Kalkankaya Köyü)

Fevzi DÜLGER: İnşaat Mühendisi (Kalkankaya Köyü)

Atilla ATAMAN: Elektrik Mühendisi (Kalkankaya Köyü)

Dursun GÜMÜŞ: Ziraat Mühendisi (Kalkankaya Köyü)

Erol Emre BİLGİ: İnşaat Mühendisi – Bursa (Kalkankaya Köyü)

Fatih GEMİCİ: Tekstil Mühendisi – Li & Fung Ltd.Şti./İstanbul (Kalkankaya Köyü)

Taner BİLGİ: Harita Mühendisi – Bursa İl Özel İdare Müdürlüğü (Kalkankaya Köyü)

Kamil BİLGİ: Ziraat Mühendisi (Kalkankaya Köyü)

Songül TOP: Peyzaj Mimarı – Ankara (Kayınlı Köyü)

Orhan AKTAN: Elektrik Mühendisi (Kır-Damala Köyü)

Öztürk AKTAN: İnşaat Mühendisi (Kır-Damala Köyü)

İsrail DEMİREL: Bilgisayar Mühendisi (Kır-Damala Köyü)

Ufuk GÜZEL: Elektrik – Elektronik Mühendisi (Kumlukoz Köyü)

Yavuz SÖNMEZ: Makine Mühendisi – Bursa Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü (Sarıdarı Köyü)

Ercan ALTUN: Yüksek İnşaat Mühendisi – Danimarka (Savaşır Köyü)

Refik GÜLER: Elektrik Mühendisi – Ankara (Savaşır Köyü)

Günnur KURT: Ziraat Mühendisi – Sivas/Divriği İlçe Tarım Müdürlüğü

Veysel ALÇİÇEK: Yüksek İnşaat Mühendisi – Kocaeli (Süngülü Köyü)

Kemal CAN: Makine Mühendisi (Süngülü Köyü)

Ahmet KORKMAZ: İnşaat Mühendisi (Süngülü Köyü)

Ozan YALÇIN: Elektronik Mühendisi (Süngülü Köyü)

Sevil NİNCİHAN: Ziraat Mühendisi (Süngülü Köyü)

Coşkun GÜNDOĞDU: Elektrik Mühendisi (Süngülü Köyü)

Soner ALÇİÇEK: İnşaat Mühendisi – Kocaeli (Süngülü Köyü)

Yıldırım ÇAKICI: Elektronik Mühendisi (Süngülü Köyü)

Emre ASLAN: Bilgisayar Mühendisi (Süngülü Köyü)

İbrahim AYDIN: Çevre Mühendisi (Süngülü Köyü)

Öner AYDIN: Elektronik Mühendisi (Süngülü Köyü)

Erşat GÜZEL: Endüstri Mühendisi – Bursa (Süngülü Köyü)

Süleyman GÜZEL: Tekstil Mühendisi (Süngülü Köyü)

Nergiz GÜZEL: Orman Mühendisi (Süngülü Köyü)

Aşkın GÜZEL: Tekstil Mühendisi (Süngülü Köyü)

Erdal AKKAYA: Makine Mühendisi – Bursa/İnegöl (Süngülü Köyü)

Yudum KİRMAN: Endüstri Mühendisi (Süngülü Köyü)

Serkan GÜNER: Bilgisayar Mühendisi (Süngülü Köyü)

Dilek BİLGİLİ: Tekstil Mühendisi (Süngülü Köyü)

Bilgehan KİRMAN: Mimar (Süngülü Köyü)

Serkan LEVENTOĞLU: Elektrik Mühendisi – Kocaeli

Şinasi ÖZTÜRK: Yüksek İnşaat Mühendisi – Rahmetli Oldu (Taşkıran Köyü)

Özgür ÖZTÜRK: Yüksek İnşaat Mühendisi – Bursa/İnegöl (Taşkıran Köyü)

Çağdaş Murat ÖZTÜRK: Maden Mühendisi (Taşkıran Köyü)

Köksal ÖZTÜRK: İnşaat Mühendisi (Taşkıran Köyü)

Özhan ÖZTÜRK : Mimar – Bursa/İnegöl (Taşkıran Köyü)

Olgan KURŞUN: Makine Mühendisi – Ankara (Taşkıran Köyü)

Ekrem TOPÇU: İnşaat Mühendisi – Kars (Taşkıran Köyü)

Soner ALTUN: Ziraat Mühendisi – Aydın/Nazilli (Taşkıran Köyü)

Taner PARLAYAN: Makina Mühendisi – Belçika (Taşkıran Köyü)

Dr.Sancak ÖZDEMİR: Nükleer Enerji Mühendisi – Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (Türkgözü Köyü)

Nevin EKİNCİ: Mimar – İstanbul (Türkgözü Köyü)

Taner ATALAY: Mimar – Moskova/Rusya (Türkgözü Köyü)

Erdal DÖNMEZ: Mimar – İstanbul (Türkgözü Köyü)

Nazlı ÖNALAN ERGÜNEY: Elektronik Mühendisi – Kınay Mühendislik (Türkgözü Köyü)

Ali Erdem GÜLAÇAR: Harita Mühendisi – Kocaeli/Gölcük(Türkgözü Köyü)

Hakan AKKUŞ: Makine Mühendisi – Kocaeli (Türkgözü Köyü)

Yükseler GÖKTAŞ: İnşaat Mühendisi – Bursa (Türkgözü Köyü)

Türker ATALAY: Kimya Mühendisi (Türkgözü Köyü)

Kurtuluş KARANFİL: İnşaat Mühendisi – İstanbul (Türkgözü Köyü)

Volkan ÜZÜMCÜ: Makine Mühendisi – İstanbul (Türkgözü Köyü)

Ayşe TURGUT: Harita Mühendisi (Türkgözü Köyü)

Kübra TURGUT: Kimya Mühendisi (Türkgözü Köyü)

Aydın MEYDAN: Endüstri Mühendisi (Türkgözü Köyü)

Alper MEYDAN: Ziraat Mühendisi – Bursa (Türkgözü Köyü)

Mustafa ÇİFTÇİ: Gıda Mühendisi – Kocaeli/Başiskele İlçe Tarım Müdürlüğü

Öznur BAYRAKTAROĞLU: Mimar (Yaylaaltı Köyü)

Şahset PEHLİVAN: Makine Mühendisi – Almanya (Yeniköy)

Zeki PEHLİVAN: Elektrik Mühendisi – İstanbul (Yeniköy)

Tufan KURBAN: İnşaat Mühendisi – Kütahya (Yeniköy)

Akif KURBAN: Endüstri Mühendisi – Bursa (Yeniköy)

Şerafettin UZUN: Makine Mühendisi – İstanbul (Yeniköy)

Nurettin UZUN: Makine Mühendisi – İstanbul (Yeniköy)

Hakan UZUN: Harita Mühendisi (Yeniköy)

Ferdi UZUN: Su Ürünleri Mühendisi (Yeniköy)

Ahmet UZUN: Makine Mühendisi (Yeniköy)

Metin BALCI: Mühendis  – Kocaeli/Gebze (Yeniköy)

Metin ELMA: Bilgisayar Mühendisi – Almanya (Yeniköy)

Ahmet ELMA: Endüstri Mühendisi – Bursa (Yeniköy)

İsmiazam YAZICI: Elektrik-Elektronik Mühendisi – Hollanda (Yeniköy)

Mesut YAZICI: Metalurji ve Malzeme Mühendisi (Yeniköy)

Yusuf TOPÇU: Çevre Mühendisi – Ankara (Yeniköy)

Adnan AYDEMİR: İletişim Mühendisi – Hollanda (Yeniköy)

Ali BALCI: Makine Mühendisi (Yeniköy)

Hüsamettin BOY: Makine Mühendisi – Zonguldak/Kdz.Ereğli (Yeniköy)

Berkay BOY: Jeoloji Mühendisi – Kars (Yeniköy)

Özer ÇAKICI: Kimya Mühendisi – Bursa (Yeniköy)

Cemasettin DAĞ: İnşaat Mühendisi – İstanbul (Yeniköy)

İmdat TOPAL: Makine Mühendisi (Yeniköy)

Yüksel KOÇ: Ziraat Mühendisi – Almanya (Yeniköy)

Fikret KOÇ: Kimya Mühendisi – İstanbul (Yeniköy)

Abdullah ELMA: Makina Mühendisi – Bursa (Yeniköy)

Murat AYDEMİR: Mimar -  Kars (Yeniköy)

Gürkan ÇELİK: Elektrik-Elektronik Mühendisi – Türk Telekom/Zonguldak

Murat ERDEM: Yüksek Maden Mühendisi – Eskişehir Forum Mad.Müş.Müh.Ltd.Şti.(Yolağzı Köyü)

Ayhan EREN: Bilgisayar Mühendisi (Yolağzı Köyü)

Aslan ACAR: Maden Mühendisi (Yolağzı Köyü)

Apdurrahman MERT: Makine Mühendisi (Yolağzı Köyü)

Taylan Utku MERT:  Elektronik ve Haberleşme Mühendisi (Yolağzı Köyü)

Metehan EREN: Jeofizik Mühendisi – İstanbul (Yolağzı Köyü)

Fezair ÖZEL: Elektrik Mühendisi – İstanbul (Yolağzı Köyü)

Cihan EREN: Mimar (Yolağzı Köyü)

 

 

*****************************

 

 

MALİ MÜŞAVİR HEMŞEHRİLERİMİZ

 

İhsan ERTÜRK: Yeminli S.M.Mali Müşavir – Ankara (Posof-Merkez)

Ali ERGÜN: Yeminli  S.M.Mali Müşavir – Ankara (Posof-Merkez)

Yaşar ERDEM: S.M.Mali Müşavir – Rahmetli Oldu (Posof-Merkez)

Hüsnü GÜNGÖR: S.M.Mali Müşavir – Muğla/Dalaman (Al Köyü)

Hanifi MERT: Yeminli S.M.Mali Müşavir – Rahmetli oldu (Al Köyü)

Serkan ATEŞ: S.M.Mali Müşavir (Al Köyü)

Turgut MERT: S.M.Mali Müşavir – Avcılar/İstanbul (Al Köyü)

Taylan DAĞA: S.M.Mali Müşavir – İzmir (Balgöze Köyü)

Reşat DOĞRUYOL: S.M.Mali Müşavir – İstanbul/Bahçelievler (Baykent Köyü)

Sinan KOÇER: S.M.Mali Müşavir – Bursa/İnegöl (Binbaşıeminbey Köyü)

Songül ÖNER: S.M.Mali Müşavir – Posof (Çakırkoç Köyü)

Fikret AKYÜZ: S.M.Mali Müşavir – İzmir/Torbalı (Doğrular Köyü)

Ayhan YENER: S.M.Mali Müşavir – Bursa (Kaleönü Köyü)

Hamit AKBULUT: S.M.Mali Müşavir – Körfez/Kocaeli

İlhan ALKILIÇ: Yeminli S.M.Mali Müşavir – Ankara (Kol Köyü)

Ömer ERGÜN: S.M.Mali Müşavir – Antalya/Kemer (Kol Köyü)

Eftal ÇAĞLAYAN: S.M.Mali Müşavir – Ankara (Özbaşı Köyü)

Önder YILMAZ: S.M.Mali Müşavir – Esenyurt/İstanbul

Metin ÇELİK: S.M.Mali Müşavir – İstanbul (Söğütlükaya Köyü)

Adnan KAYNAR: S.M.Mali Müşavir – İstanbul (Türkgözü Köyü)

Erdinç GÜLER : S.M.Mali Müşavir – İstanbul (Türkgözü Köyü)

Arzu BAYRAKTAROĞLU: S.M.Mali Müşavir – İzmir (Yaylaaltı Köyü)

Atanur IŞIK: S.M.Mali Müşavir – Zonguldak/Kdz.Ereğli (Yeniköy)

Yaşar BALCI: S.M.Mali Müşavir – Zonguldak/Kdz.Ereğli (Yeniköy)

 

 

*****************************

 

 

MÜFETTİŞ – DENETMEN – UZMAN HEMŞEHRİLERİMİZ

 
Alper ÜSTÜN: Ardahan SGK Denetmeni (Doğrular)

Talip BULUT: Maliye Müfettişi (Posof-Merkez)

İsa TURGUT: Maliye Müfettişi – İstanbul (Sarıdarı Köyü)

Ergün ÖZCAN: Ankara TT.Kop.Merkez Birliği Müfettişi (Asmakonak Köyü)

Yılmaz ERGEZER: Maliye Müfettişi – Emekli/Samsun (Binbaşıeminbey Köyü)

Kemal AKÇAY: Maliye Müfettişi (Baykent Köyü)

Nihat BAŞKENT: PTT Baş Müfettişi (Doğrular Köyü)

Erol ÇAĞLAYAN: Maliye Müfettişi (Süngülü Köyü)

Engin PARLAK: Maliye Müfettişi (Erim Köyü)

Murat TOPÇU: Maliye Vergi Denetmeni – Ankara (Taşkıran Köyü)

Atilla TAŞKIRAN: Maliye Vergi Denetmeni/Emekli – İstanbul (Posof-Merkez)

Mevlüt GÜNGÖR: Maliye Vergi Denetmeni – Erzurum Vergi Dairesi Başkanlığı (Gürarmut Köyü)

Bilgivar ERGÜN: Maliye Gelir Uzmanı – Bursa (Özbaşı Köyü)

Mustafa EKİNCİ: Maliye Gelir Uzmanı – Bursa/Nilüfer (Türkgözü Köyü)

Hülya MERT:  Maliye Gelir Uzmanı (Al Köyü)

Esen MERT: Maliye Gelir Uzman Yardımcısı (Al Köyü)

Candan MERT: Vergi Uzmanı – İstanbul/Beylikdüzü Vergi Dairesi (Al Köyü)

 

 

*****************************

 

 

DİĞER MESLEK GRUPLARINDAN HEMŞEHRİLERİMİZ

 

Uğur DEMİRCİ: Ekonomist – Prada Bosphorus Deri Mamülleri Ltd.Şti./İstanbul (Posof-Merkez)

Tahsin AKPINAR: Ekonomist – Şirket Danışmanı/Fransa-Bordeaux (Sarıdarı Köyü)

Yaşar OKUMUŞ: Ekonomist – Almanya  (Yeniköy)

Ayhan OKUMUŞ: Ekonomist – Almanya (Yeniköy)

Öztürk AYDEMİR: Ekonomist – Hollanda (Yeniköy)

Erkan CANBAY: Ekonomist – Almanya (Yeniköy)

Öztürk KALEM: Ekonomist – Almanya (Yeniköy)

Minadiye Meryem TOP: Ekonomist – Belçika (Çambeli Köyü)

Melahat TOP: Ekonomist – Belçika (Çambeli Köyü)

Bilgivar ERGÜN: Maliye Gelir Uzmanı – Bursa (Özbaşı Köyü)

Özlem ERGÜN: Uludağ Üniversitesi B.İ.M Bilgisayar Programcısı (Özbaşı Köyü)

Gülsen ÖNAL AVVURAN: Biyolog – İstanbu (Al Köyü)

Selda ÖZCAN BAYRAKTAR: Arkeolog (Posof-Merkez)

Zekeriya KAYA: Arkeolog (Posof-Merkez)

Taner DEMİREL: Arkeolog (Günlüce Köyü)

Zöhre SAYGILI EĞERCİOĞLU: Saymanlık Müdür Yardımcısı/Emekli – İzmir (Posof-Merkez)

İsmet ÇOLAK: Mal Müdürü/Emekli – Ankara (Posof-Merkez)

Necdet ÖZER: Mal Müdürü/Emekli – Bursa (Binbaşıeminbey Köyü)

İsmail AYDIN: Mal Müdürü (Çambeli Köyü)

Erdal ERGÜN: Mal Müdürü (Doğrular Köyü)

Şerafettin CENGİZ: Mal Müdürü (Erim Köyü)

Bahattin ÖZCAN: Gümrük Muhafaza Müdürü (Doğrular Köyü)

Ünak KAPLAN: Tekel Müdürü – Ankara (Posof-Merkez)

Salih KÖSE: Tekel Müdürü/Emekli- Ankara (Posof-Merkez)

Dinçer SUBAŞI: Tekel Müdürü/Emekli – Posof (Posof-Merkez)

Orhan SOYAK: Tekel Müdürü (Doğrular Köyü)

Tacil TURGUT: Tekel Müdürü (Türkgözü Köyü)

Turan SANCAK: Maliye Vergi Müdürü (Erim Köyü)

Yavuz ZEYREK: İş ve İşçi Bulma Kurumu Emekli Şube Müdürü (Yolağzı Köyü)

Yakup ZEYREK: Biyolog – TC.Çevre Bakanlığı (Yolağzı Köyü)

Oktay DEMİRCİ: Vergi Dairesi Müdürü – Bursa/Emekli (Binbaşıeminbey Köyü)

Recep MERT: Turizm Uzmanı – Bursa İl Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü (Al Köyü)

Ercan ÖNDER: Turizm Uzmanı – İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü (Kayınlı Köyü)

Necdet MERT: Muhasebeci – Bursa İl Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü (Al Köyü)

Ertekin KILIÇ: Sosyal Hizmet Uzmanı – Ankara Akademi Zihin Eng.Eğt.ve Reh.Mrk.(Gönülaçan Köyü)

Halit SAYDAM: Nüfus Müdürü (Posof-Merkez)

Kazım YILDIZ: Nüfus Müdürü (Yolağzı Köyü)

Mehmet MERT: Nüfus Müdürü (Arılı Köyü)

Adnan BAŞYAPICI: Nüfus Müdürü (Gönülaçan Köyü)

Merdin ÇİFTÇİ: Nüfus Müdürü – Emekli/Bursa (Al Köyü)

Salih KAYNAR: Nüfus Müdürü – Rahmetli Oldu (Türkgözü Köyü)

Alaattin TOHUMCU: Özel İdare Müdürü (Kol Köyü)

Mehmet ÇELİK: Özel İdare Müdürü (Baykent Köyü)

Yusuf ESEN: Tekel Müdürü (Baykent Köyü)

Feyyaz ÖZTÜRK: PTT Müdürü (Baykent Köyü)

Sürmeli AYDIN: PTT Müdürü (Derindere Köyü)

Cemil OCAK: PTT Müdürü (Kumlukoz Köyü)

Necdet DEMİREL: PTT Müdürü (Kır-Damala Köyü)

Fatma TAŞDEMİR: Kirminiolog/Suç Bilimcisi – Belçika (Asmakonak Köyü)

Zülali ÇINAR: Tapu Kadastro Müdürü (Günlüce Köyü)

Şükran ÇAĞLAYAN: BTC Şti. Bölgesel Kalkınma Girişimi Koordinatörü (Süngülü Köyü)

Tekin ÇİMEN: Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Bilgisayar İşletmeni (Çayırçimen Köyü)

Ensar DEMİREL: İstanbul – Şile Milli Eğitim Müdürlüğü Şefi

Mustafa ELMA: Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı İnsan Kaynakları Müdürlüğü Şefi (Yeniköy)

Faruk BİLGİLİ: İnegöl Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü V.H.K.İ. (Gönülaçan Köyü)

Kamil BİLGİLİ: Çıldır Kaymakamlığı V.H.K.İ. (Gönülaçan Köyü)

Mevlüt MERT: Bursa Karayolları Müdürlüğü Şefi (Al Köyü)

Suat ÖZTÜRK: Biyolog (Taşkıran Köyü)

Nuray GÜNGÖR: Kocaeli İl Müftülüğü Vaizesi (Al Köyü)

Gülay GÜNGÖR:  Sakarya İl Müftülüğü Vaizesi (Al Köyü)

Faruk Sırrı GÜNGÖR: Satış Pazarlama Müdürü – Kocaeli (Al Köyü)

Arzu ÖZEL: KalDer Bursa Pazarlama ve İletişim Sorumlusu (Asmakonak Köyü)

Kemal  ORHAN: Gümrük Muhafaza Müdürü -  Ordu (Türkgözü Köyü)

Tamer OĞUZ: Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Uzmanı (Türkgözü Köyü)

Ayşe  EKİNCİ: Uluslararası Danışman – İstanbul (Türkgözü Köyü)

Murat  ATICI: Ziraat Teknikeri – Bursa Tarım İl Müdürlüğü (Türkgözü Köyü)

Ali EKİNCİ: Şehir Plancısı – Kars İl Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü (Türkgözü Köyü)

Mehmet ÇELİK: Maden Teknikeri – Zonguldak/Kilimli (Özbaşı Köyü)

Şenol ELKILIÇ: Çevre Sağlık Teknisyen – İnegöl Sağlık Grup Başkanlığı (Asmakonak Köyü)

Ersin KARAPINAR: Arkeolog – Erzurum Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü (İncedere Köyü)

 

 

*****************************

 

 

İŞ ADAMI OLAN HEMŞEHRİLERİMİZ

 

Recep Ali TOPÇU: Adell Armatür ve Vana Fabrikaları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı (Taşkıran Köyü)

Dr.Ercan TOPÇU: Adell Armatür ve Vana Fabrikaları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı -İstanbul (Taşkıran Köyü)

Demir Ali POLAT: Polat Makine Yedek Parça Sanayi Tic.Ltd.Şti. – Ankara (Taşkıran Köyü)

Refik GÜLER: RG İnşaat Enerji – RB Mühendislik Ltd.Şti. – Ankara (Savaşır Köyü)

Av.Metin ÖZER: Sınav Dergisi Dershaneleri Yönetim Kuulu Başkanı (Asmakonak Köyü)

Orhan ÖZER: Sınav Dergisi Dershaneleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı (Asmakonak Köyü)

Efsel DEMİR: POSOF Mobilya Dekorasyon Müh.Müm.İnş.Taah.San.Tic.Ltd.Şti. – Ankara (Kalkankaya Köyü)

Nevrettin GÜLER: POSOF Ticaret İnş.ve Gıda San.Ltd.Şti. Yönetim Kuurlu Başkanı – Kars

Fikret YILMAZ: Uzmanlar Otomotiv Ltd.Şti. – Ankara (Gönülaçan Köyü)

Yücel AYDIN: POSOF İnşaat Taah.Tic.San.Ltd.Şti. – Ankara (Erim Köyü)

Erdal OCAK: OCAK İnşaat Taah.Tic.San.Ltd.Şti. – Bursa (Kumlukoz Köyü)

Arif DEMİRCİ: AL-AR İnşaat Taah.Tic.San.Ltd.Şti. – Bursa (Özbaşı Köyü)

Hüsamettin SANATÇI: Baykent İnşaat Ltd.Şti. – Bursa (Baykent Köyü)

Atanur DİNÇ: NURDİNÇ Gıda-Tekstil-İnşaat ve Nakliyat San.Tic.Litd.Şti. – Bursa (Aşıkzülali Köyü)

Fahrettin KARA: Karalar İnşaat Ltd.Şti. – Bursa/İnegöl (Söğütlükaya Köyü)

Erkan YILDIRIM: Bursa AS Yapı Yönetim Kurulu Başkanı – Bursa (Uğurca Köyü)

Güven CESUR: Moyap Kaçuk Tutkal ve Bant Firması – Bursa/İnegöl (Kurşunçavuş Köyü)

Atilla ERGÜN: Ergün Mecanigue Generale Fabrikası – Fransa/L’Aigle (Binbaşıeminbey Köyü)

Aliyar FURUNCU: Furuncu Metal Aliminyum Fabrikası – Fransa/L’Aigle (Süngülü Köyü)

Nuri AKPINAR: ARA İnşaat Şirketi – Fransa/Bordeaux (Sarıdarı Köyü)

Sıddık AKTAŞ: Aktaş Oto Galeri – Belçika/Sint-Niklaas (İncedere Köyü)

Selahattin KURŞUN: Kurşun İnşaat Şirketi – Fransa/Bordeaux (Sarıdarı Köyü)

Özkan ÖZTÜRK: Fantaisie Şirketi – Fransa (Kalkankaya Köyü)

Ufuk AKKAYA: Akkaya Entreprise – Fransa/Bordeaux (Süngülü Köyü)

Orhan ÖZTÜRK: Öztürk Ticaret – Ulus/Ankara (Çakırkoç Köyü)

Yaşar ERASLAN: Karaca Ardahan Otobüs Firması (Balgöze Köyü)

 

 

*****************************

 

 

ÜLKE GENELİNDEKİ MAHALLE-KÖY MUHTARLARIMIZ

 

Muhittin ERGÜN: İzmir – Selçuk Çamlık Köyü Muhtarı (Posof-Merkez)

Faruk ÜLKER: Bursa – Yıldırım Piremir Mahallesi Muhtarı (Kopuzlu Köyü)

Harun YILDIZ: Bursa – İnegöl Burhaniye Mahallesi Muhtarı (Taşkıran Köyü)

Osman OKUMUŞ: Çanakkale – Yenice Gündoğdu Köyü Muhtarı (Taşkıran Köyü)

Recep SAZİL: Erzurum – Horosan Aşağıbademözü Köyü Muhtarı (Al Köyü)

Hikmet ORAK: Ardahan – Akyaka Köyü Muhtarı (Çamyazı Köyü)

Nurettin DEDE: Ardahan – Derindere Köyü Muhtarı (Türkgözü Köyü)

Ayhan ÇELİK: Ardahan – Sugöze Köyü Muhtarı (Söğütlükaya Köyü)

Adnan DÜNDAR: Ardahan – Tepeler Köyü Muhtarı (Al Köyü)

 

 

*****************************

 

 

TARİHTEKİ ÖNEMLİ SİMALARIMIZ

 

Alb.Fahri ATABAŞ: Kars Milli Şura Hükümeti Parlamento Katibi (Süngülü Köyü)

Mehmed Sakıb Efendi: Osmanlı Sarayı Başhekimi – Tıbhane Müderrisi (Posof-Merkez)

Molla Mehmet GÜRSOY: Osmanlı Dönemi Bursa Kadısı (Süngülü Köyü)

İbrahim YÜKSEL: Müderris – Eski Posof Müftüsü (Posof-Merkez)

Molla Altun Hoca: Gürcü Harbinde Milis Başı (Kalkankaya Köyü)

Aşık Üzeyir (AYDIN): Padişah III.Selim’in Divan Şairi (Aşıküzeyir Köyü)

Aşık Zülali (KÖKTEN): Badeli Aşık (Aşıkzülali Köyü)

Celal TUNUS: M.Kemal ATATÜRK’ün En Yakın Koruması (Aşıküzeyir Köyü)

Aşık Müdami (ATAMAN): Badeli Aşık (Demirdöven Köyü)

Aşık İnani (DÜLGER): Badeli Aşık (Gümüşkavak Köyü)

Recep Efendi (AKDEMİR): Müderris – Eski Ardahan İl Müftüsü (Al Köyü)

Ahmet BAŞKENT: Eski Bursa Müftüsü (Gönülaçan Köyü)

Osman ÖNDER: Osmanlı Ordusunda Yüzbaşı (Kol Köyü)