haber oku

Gürcistan, Türk plakalı araçlara sigorta zorunluluğu getirdi

admin ~ 26 Şubat 2018 ~ Bölge Haberleri, Genel, Haberler, Son Dakika, Tüm Manşetler ~ 1676 Kez Görüntülendi. A- A+

Gürcistan Hükümeti, ülkeye giriş yapacak Türk plakalı araçlar için trafik sigortası zorunluluğu getirdiğini açıkladı.
Gürcistan’a giriş yapan araçlara uyarı notu dağıtan Gürcü yetkililer, 1 Mart 2018 tarihinden sonra Gürcistana giriş yapacak tüm araçlar için trafik sigortası zorunluluğu getirdiğini, yaptırmayanların ise 100 ile 200 Lari arasında idari para cezası uygulayacağını açıkladı.
Hususi otobobiller için 15 günlük sigorta 30 Lari, 30 günlük 50 Lari, 90 günlük sigorta 90 Lari ve 1 yıllık siforta ise 295 Lari olarak uygulanacağı açıklandı.
Gürcü yetkililer tarafından Gürcüce ve İngilizce basılan ve Türk plakalı araç şoförlerine dağıtılan el broşüründe şu ifadelere yer verildi:From 1st of March,2018 the holder/driver of a motor vehicle registered in other country, that is entering the territory of Georgia is obliget to insure his civil liability of motor vehicle during the whole stay on the territory of Georgia.
All the motor vehicles that are staying on the territory of Georgia without cumpulsory insurance are subject to administrative fine in the amount of 100 -200 GEL

1 Mart 2018 tarihinden itibaren, Gürcistan topraklarında başka bir ülkede kayıtlı bir motorlu kara taşıtının sahibi / şoförü, Gürcistan topraklarında kalış süresince motorlu kara taşıtı yükümlülüğünü sigorta ettirme yükümlülüğü altındadır.
Cürüm sigortası olmaksızın Gürcistan topraklarında kalan tüm motorlu taşıtlar 100 -200 GEL tutarında idari para cezasına tabidir.


Etiketler:

habere yorum yapın

Bir Cevap Yazın