haber oku

Ardahan’a 6.5 milyon liralık yatırım

admin ~ 26 Şubat 2018 ~ Bölge Haberleri, Genel, Haberler, Son Dakika, Tüm Manşetler ~ 1011 Kez Görüntülendi. A- A+

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Ardahan’ın Posof İlçesi Sütoluk köyü, Çatalköprü ve Hanak Arıkonağı köylerinde taşkın koruma faaliyetleri kapsamında yaklaşık 6.5 milyon liralık yatırım yaptı.
Ülke genelinde yatırımlarına ara vermeden devam eden Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Ardahan’da özellikle su alanında yeni tesisler açarak vatandaşa hizmet vermeyi sürdürüyor.

Şehirlere içme suyu temin eden, zirai arazileri modern sulama tesisleri ile suya kavuşturan, insanımızı ve toprağımızı taşkın zararlarından koruyan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Ardahan’a yeni tesisler kazandırmaya devam ediyor. Bakanlığa bağlı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen projelerin uygulandığı Ardahan’da 2017 yılında 4 adet tesis hizmete açıldı.

1 Ocak – 31 Aralık 2017 tarihleri arasında Ardahan’da 4 adet taşkın koruma tesisini hizmete açan Orman ve Su İşleri Bakanlığı bu tesisler için 6,5 milyon TL tutarında harcama yaptı.

Hizmete açılan taşkın koruma tesisleriyle Merkez Çatal Köprü, Posof Sütoluk, Hanak Arıkonağı ve Göle Kuytuca köylerine ait zirai araziler taşkın zararlarından korunacak.

“Ardahan’da Büyük Yatırımlara İmza Attık”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Ardahan’da büyük yatırımlara imza attıklarını kaydederek şunları söyledi:

“Bakanlık olarak hangi şehrimizin neye ihtiyacı varsa belli bir planlama çerçevesinde yatırım yapmaya ve bu ihtiyaçları karşılamaya çalışıyoruz. Ardahan’da sadece geçtiğimiz yıl 4 adet tesisi hizmete açtık. Burada hâlihazırda devam eden projelerimiz var. Bu projelerle zirai arazilerimizi suya kavuşturmaya, vatandaşlarımızı ve toprağımızı muhtemel taşkın zararlarından korumaya devam edeceğiz.”


Etiketler:

habere yorum yapın

Bir Cevap Yazın